TSM’nin unutulmaz sanatçısı Ela Altın’a doğum haset sürprizi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Türk Görüşme Müziği sanatçısı 78 yaşındaki Ela Zer bakir yaşına dostlarının ve yazlık evinin bulunduğu Engürü Sitesi’ndeki komşularının düzenlediği veladet günü kutlamasıyla girdi.

Başrol aldığı film ve gazinolarda sanatçılar arasında neon lambası savaşlarının yaşandığı dönemlerde, neonlarının hep arz üzerinde ismi kayran kayran sanatının 60. yılında, TSM’nin unutulmaz yıldızı TRT sanatçısı Ela Kızıl, kendi deyimiyle 20. yaşına, yakın dostlarının düzenlediği tevellüt haset sürprizi ile girdi.

Ayvalık’ta Sahilkent Mahallesi’ndeki Engürü Sitesi sakinlerinin katıldığı tün; sitenin Fahri Başkanı Gürsel Fikirli ve alımlı eşi Prof. Dr. Bulak Çokbilmiş’nun aile sahipliğinde gerçekleşti.

Sitenin emektarlarına plaketlerin de arz edildiği tevellüt haset etkinliği, pasta kesiminin arkası sıra umum bir laf müziği şölenine dönüştü.

Sitenin ‘Zeybek’ ismini taşıyan toplumsal tesisinde gerçekleşen gecede andıran dostlarına enstrüman ziyafeti çeken artist Ela Değerli, gazetecilere yaptığı açıklamada 20 yaşına girdiğini söyleyerek espri yaptı.

Gerçek yaşını canlı bir ve sıcakkanlı tavırlarla geçiştirerek söylemeyen Ela Kızıl yaptığı açıklamada, “Çokça eşsiz dostlarım sitemizin Fahri Başkanı Gürsel Aptal ve kızıl eşi Bulak Akil bana böyle tıpkısı şaşırtı hazırladılar. Esasta tevellüt haset vesile. Amaç sevdiğimiz dostlarla alay malay olabilmek ve ahenkli ahit geçirebilmektir.” dedi.

Gecede, yılların eskitemediği dev sanatçı Zer, haddinden fazla sevdiği eşi Çekişme beyi birlikte unutmadı. “Benzemez On Paralık Kimesne Sana” isimli TSM eserini de posta arkadaşı eşinin gözlerinin içine göre söyleyen Ela Değerli, davetliler yoluyla alkış yağmuruna tutuldu. – BALIKESİR

Share: