Tuzcumurat Mahalle Evi yükseliyor

Balıkesir’in Edremit Belediyesi yoluyla Tuzcumurat Mahallesi’nde vatandaşların şanlı ihtiyaçlarından olan mahalle evinin yapımı şipşak bitmeme ediyor.

Tuzcumurat Mahallesi 281. Çıkmaz üstünde saha düzlük ve geçtiğimiz Fasıla ayında temeli atık mahalle evinde yapım çalışmaları çabuk tıpkı şekilde sürüyor. Şehremini Selman Hasan Aslan’ın majör projelerinden olan ve belediyenin kişi imkanları ile yapımını gerçekleştirdiği mahalle evinde dayanaklık etmek intaç ve duvarlar tamamlanırken çatısının yapımı devam ediyor.

Mahalle sakinlerinin örf, adet ve geleneklerini hesabına getirebileceklerin bir alan olmanın yanı sıra kurslar, halk emeği merkezi, değişik etkinlik ve güruh salonları ile vatandaşların buluşma noktası olacak olan mahalle evinin güdük sürede bitirilecek hizmete açılması hedefleniyor.

2 bin 255 metrekarelik yer alanı üstüne yapılan mahalle evi projesinde; bin 175 metrekarelik kapalı alanda 500 kişilik düğün salonu, müfit yemeği salonları, ağırşak, kadınlar için halk emeği merkezi, türlü etkinlik ve derinti salonları ve mahalle ekmek fırınları yer alıyor.

Edremit Şehremini Selman Hasan Arslan, Tucumurat Mahalle Evi’nin amiyane tıpkısı mimarlık proje olmadığını mahalle sakinlerinin hars, anane ve göreneklerini yaşatacakları ve gelecek kuşaklara aktaracakları aynı sosyal telaki noktasını olacağını tabir etti. Belirlenen yapım sürecinde bitirilerek hizmete açılacağını söyledi. – BALIKESİR

Share: