Ülke Partisi Lideri İnce’den seçme gecesi iddialarına karşılık

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, TELE1 Umumi Im Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın ‘seçim gecesi’ iddialarına ilişik, “Şu anda CHP Ekip Başkanvekili Açık Deniz Altay, Bilecik Mebus Yaşar Tüzün, Bolu Belediye Reisi Tanju Özcan, Büyükçekmece Belediye Reisi Hasan Akgün yanımdaydı. O şeb yanımda olup merhum olanlar var, apayrı ihvan var, 50-60 dirilik bütün birlikteyiz. Ego anlattım, inanmıyorsunuz. Bu arkadaşlarla beraber beni kanalına menfaat Merdan” dedi.

Ülke Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. İnce’nin gündeminde TELE1 Genel Im Yönetmeni Merdan Volkan ile arasında geçen ‘intihap gecesi’ tartışmasında ortaya atılmış iddialar ve Marmara depremi kayran aldı. 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde haddinden fazla şişman acılar yaşandığını anımsatan İnce, “O balaban felaketi bizzat muammer, akrabalarını, arkadaşlarını, öğrencilerini kaybetmiş birisi namına kaybettiklerimize Cenabıhak’tan yağmur diliyorum, yine başsağlığı diliyorum. O günden bu yana çokça nutuklar atıldı, genelgeler yayınlandı, haddinden fazla yönetmelikler çıkarıldı, çok konuşuldu amma binalarımız hangi yazık ki yenilenmedi. Üzülerek söylüyorum ki bire bir büyük felaketle hala cebin karşıyayız. Cenabıhak milletimizi elan balaban felaketlerden korusun” ifadelerini kullandı.

“Bu arkadaşlarla beni kanalına menfaat Merdan”

24 Haziran 2018 seçimlerinde seçme gecesi serbest olmadığını belirten İnce, “Şu anda CHP Grup Başkanvekili Açık Deniz Altay, Bilecik Saylav Yaşar Tüzün, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün yanımdaydı. O geceleyin yanımda olup rahmetli olanlar var, apayrı rüfeka var, 50-60 can hep birlikteyiz. Ben anlattım, inanmıyorsunuz. Bu arkadaşlarla bu arada beni kanalına çıkar Merdan. Merdane kabil deveran. İki an kıray ol, çağır bu arkadaşları. Bak bunlar CHP’da politika yapıyor. Bu Arada sen dahi gel, seçme gecesi neredeymişim bu arada açıklayalım. Ego varım, sen bunu yapabilir misin? Sen bunu yapamazsın, korkarsın, patronun parayı kerki. Bu arkadaşları üstelik çağır. Değişik medya kuruluşlarına sesleniyorum; Merdan bunu yapamaz, siz Merdan’ı de çağırın, CHP milletvekillerini bile çağırın, beni dahi çağırın intihap gecesini konuşalım” diye niteleyerek konuştu.

“Belediyelerden aldığın paraları birlikte sormayacağım kortej veriyorum”

Muharrem İnce, kendisinin korkusu olmadığını belirterek, “Gazeteciliğin temeli cevap hakkına kaçınmak göstermektir. Kanalını açıyorsun, o kanalı elbette kurduğunu birlikte biliyorum. Sen maaşlı benzeri adamsın. Tallahi sormayacağım bunları söz. Belediyelerden aldığın paraları da sormayacağım söz veriyorum. Çağır Engin Altay’ı, Yaşar Tüzün’ü, Tanju Özcan’ı, Hasan Akgün’ü intihap gecesini konuşalım. Bayram veriyorum belediyelerden aldığın paraları da sormayacağım. Bana soru soruyor amma ego derdimi anlatamıyorum. Saydırıyor bana amma bana kayran vermiyor. Hakeza gazetecilik tamam mu” açıklamalarında bulundu.

“Benzeri kanala ayda 600 bin Türk lirası veriyorlar”

Tıpkı gazetecinin “Gâh gazetecilerin muhalefetteki partilerden mahiye aldığını söylediniz. İsimleri ve belediyeleri açıklayacak mısınız?” sorusu üstüne ise İnce, “Maaş aldıklarını hepimiz biliyoruz. Aktif yayınlarını veriyoruz, bunun karşılığında ecir alıyoruz diyorlar. Tarifesi var. biricik belediyeyi açıkladım, lahzada çabucak hepsi yatırıyor. Umumi merkezleri birlikte yatırıyor. Antrparantez aynı kanala ayda 600 bin Türk lirası veriyorlar” dedi. – ANKARAShare: