Ümraniye’de polise bıçakla saldıran kişinin hayatını kaybettiği olaya ilişkin anket başlatıldı

Ümraniye’de teftiş özne polislere taş ve bıçak ile saldırıda bulunan bir can, açılan biberli sonucu hayatını kaybederken olayla ait sormaca başlatıldı.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, saat 17.00 sularında Ümraniye ilçesinde yapılan trafik uygulamasında, tereddüt üzerine durdurulan bire bir aracın mahcuz yakalama kararı mucibince trafikten men işlemi başlatıldığı esnada, araçta bulunan Y.G. ve A.G’nin işlemlerin yapılmasına mâni olmak amacıyla dayanırlık gösterdiği ve uzlaştırıcı yanıcı maddeyle ateşe verdiği belirtildi.

Yangını itfa etmek için çağrılan itfaiye aracı ekibi ve memur polislere taş ve bıçak ile hücumcu şahısların geçmiş sözle uyarıldığı, yapılan uyarılara mukavemetle bedel vermeleri konusunda vazifeli polislerce havaya uyarma ateşi açıldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere düzlük verildi:

“Yapılan tamam uyarılara rağmen bıçak ile saldırmaya bitmeme fail Y.G. adlı koca vurularak aylak kuzuluk getirilmiş, irsal edildiği hastanede yapılan müdahalelere karşın maalesef kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Olay esnasında seken mermilerden 3 vatandaşımız dirimsel hınç genişlik etmeyecek şekilde yaralanmış olup, hastanede tedavileri bitmeme etmektedir. Konuyla ilişkin soruşturma başlatılmıştır.”

bu arada Esenşehir Mahallesi Soylu Fazıl Bulvarı’nda meydana gelen olayda, cezai iş yaptırmamak üzere Y.G’nin yaktığı açar, itfaiye ekiplerince söndürüldü.Share: