Uyuşturucu ve bağımlılıkla uğraş konuları bu seminerde konuşuldu

Sakarya’nın Karasu ilçesinde metal ve bağımlılıkla savaşım mevzulu “Narkorehber ve Narkoanne” eğitim bilimi semineri düzenlendi.

Glokom Kaymakamlığı koordinesinde Karasu İlçe Inanma Müdürlüğü marifetiyle eroin ve bağımlılıkla uğraş konulunu “Narkorehber ve Narkoanne” terbiye semineri düzenlendi. Kaçınmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan eğitim seminerinde maden bağımlılığı ve savaşım konulu videoteyp izletildi. Seminerde Sakarya Narkotik Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü’nden Polis Güçleri Memuru Gürkan Eskikent, Karasu İlçe Esenlik Müdürlüğü’nden Psikolog Rumeysa Kayaç ile Glokom İlçe Bitirmiş Komutanlığı’ndan Uyanık Astsubay İzzet Vural, uyuşturucu ve bağımlılıkla savaş konularıyla ilişik zat alanlarında lokma yaptı. Seminerde toplumu uyuşturucudan koruma çalışmalarına elan etkili destek verebilmeleri üzere vukuf aktarıldı ve “Uyuma” isimli telefon uygulamasının önemine özen çekildi.

Öte yandan, seminere Glokom Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Yüksel, Cumhuriyet Altını Savcısı Furkan Kafalı, ofis amirleri, siyasi parti temsilcileri, eğitimciler, muhtarlar ve çokça sayıda vatandaş katıldı. – SAKARYA

Share: