Vahap Seçer: Vatan Sevgimiz Sorgulandığı Ant ‘Siyasetin Karışık Oyunlarından Biri’ Derim

Sazak Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’nda yaptığı enformasyon nedeniyle kendisini misyon düz MHP Genel Başkanı Cesamet Bahçeli’ye karşılık verdi. Seçer, “Bizim kavim sevgimiz, vatan sevgimiz, bayrak sevgimiz sorgulandığı ahit, ‘lanet beklenen siyasetin etki oyunlarından biri’ derim. Bunu öne çıkarıp bunun üzerinden bizi yok etmek isteyenlerin çabaları olarak bakarım. Burada yaşanan bile hakeza aynı boyut… Ulu Önder’in ayrımsız sözü var, ‘Vatanını arz çok dost, görevini yer bereketli yapandır’ diyerek. Ben de haddinden fazla çalışıyorum. Bitti, dideban” dedi.

Mersin Ağacı Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer, Flash TV ekranlarında çalışkan adına yayınlanan ‘Fatih Ertürk’le Başkentte Ruzname Özel’programının konuğu oldu.

Komutan Seçer, gazeteci Ertürk’ün sorusu üstüne, 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı’ndaki açıklamasının ardından MHP Genel Başkanı Oran Bahçeli’nin kendisi için söylediği sözler ve sonrasında erek olduğu linç kampanyasına yönelik değerlendirmede bulundu.

Bir ülkede benzeri kentin belediye başkanının ‘el erki, barış, geçim’ dediği üzere, kentin ve ülkenin kalkınmasında artık çaba gider edilmesi gerektiğini söylediği üzere iktidarın tıpkısı zir kesimince linç edilmeye kalkışıldığını ve bu linç hadisesinin İzmir, Ankara ve İstanbul’de birlikte yapıldığını kaydeden Fatih Ertürk, Komutan Seçer’e, “Espas size geldi. Tabii kendisine dönüyor bu hisse senedi. Nedir bu? Türkiye’de bundan sonra biz korkacak mıyız? Sulh, demokratlık, geçim, ahbaplık, hakkın namına, insanca hayat… Yani bunlara heyecan duyduğumuzu söylemekten korkar tıpkısı duruma mı geldik, nedir bu tabela” sorusunu yöneltti.

“OLAYLARA ATATÜRK’ÜN İLKELERİ VE CUMHURİYET’İN BÜNYE FELSEFESİYLE BAKARIM”

Tek şeyden korkacak benzeri format olmadığını, milli ve dini duyguların kırılan meseleler olduğunu ve bunların istismar edilmesini tek ant akıllıca benzeri siyasa adına görmediğini, yapanları da akıllıcasına tıpkısı siyasetçi kendisine görmediğini belirten Başbuğ Seçer, “Anadolu’de tıpkısı hezel vardır, ‘çiğ yemedim kim, karnım ağrısın’ diye. Bizler kalburüstü olduğumuz sürece bunlar olacak. Yaptığım tıpkısı konuşmada ayrımsız büro alınacak, oradan cımbızlanacak. Doğaldır, o tamamiyet içerisinden çıkardığınız devir anlamı değişecek. Bunlar üst oruçlu yaklaşımlar” diye niteleyerek konuştu.

CHP’li bir şehremini olduğunu ve atalarının yüzlerce, binlerce yıldır bu topraklarda yaşamış insanlar olduğunu vurgulayan Seçer, “Bizim millet sevgimiz, yurt sevgimiz, sancak sevgimiz sorgulandığı ant, ‘lanet mümkün siyasetin kirli oyunlarından biri’ derim. Bunu öne çıkarıp bunun üzerinden bizi eritmek isteyenlerin çabaları olarak bakarım. Burada yaşanan bile hakeza tıpkı buut. Ben, Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün kurduğu partinin şehremaneti başkanıyım ve konuşmalarımda O’nu başvuru alırım. Onun koyduğu ilkeler ve Cumhuriyet’in yapi felsefesiyle olaylara bakarım, değerlendirmemi da ona göre yaparım” dedi.

“ATATÜRK’ÜN BİR SÖZÜ VAR, ‘VATANINI YERYÜZÜ ÇOK SEVEN, GÖREVİNİ YERYÜZÜ İYİ YAPANDIR’ DİYE. EGO DAHI ÇOK ÇALIŞIYORUM. BİTTİ”

Yaşamında esas çizgilerinin olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti’ne laik ve demokratik tıpkı Cumhuriyet olarak baktığını belirten Başkan Seçer, Mersin Ağacı’bile hiçbir ayrımcılıkta bulunmadan hizmet ürettiklerini belirterek şöyle bitmeme etti:

“Ben, Sazak’da 13 ilçenin halkına bakım ediyorum. Hangi siyasi geleneğin ağırlıkta olduğuna bakmaksızın, hangi partiye düşünce çıktığına bakmaksızın rastgele mahalleye giderim. Ben, vatandaşımla gönül büyü kurmuşum. Ulusçu hassasiyeti olanlar, muhafazakar veya seküler yaşam biçimini yatkın olanlar, sol-sosyalistler, kim olursa olsun benim amacıyla on paralık değişmiyor. Herkesin benimle iştiyak büyü kurduğu varsayımından çıkarak, ego kendimi akıllıcasına yolda görüyorum.”

Vatandaşın görevini dolgunca yapan insanları sevdiğine ve saydığına ilgi çeken Komutan Seçer,“Siz kendiniz amacıyla ‘Gerçekten hepimiz amacıyla çalışıyor’ dedirtebiliyorsanız siz, vatanını ve milletini seven insansınız. Benim amacıyla gerisi teferruattır. Zımnında bunlardan etkilenmiyorum. Ağız Ağıza başarımızdan kaynaklı diyorum. Bizleri yıpratmaya yönelik girişimler. Kimse bizim yurt sevgimizi tartışmasın. Yani bunu tartışanların vatan sevgisi, tehlikesiz olun bizim yurt sevgimizin zekatı de olmaz. Ulu Önder’in aynı sözü var, ‘Vatanın sunu çokça seven, görevini sunma gani yapandır’ diye niteleyerek. Ego da çok çalışıyorum. Bitti, dideban” dedi.

Share: