Yalova’dan Hatay’a 42 kırıcı hareket makinesi gönderildi

Yalova Belediyesi, Yalova İl Özel İdaresi, sivil topluluk kuruluşları, duyarlı firma ve hayırhah vatandaşların da desteği ile Yalova’dan zelzele bölgesine 42 gösterişli gelişim makinesi hamile kafile uğurlandı.

42 yoğun hisse senedi makinesinden oluşan konvoy, Tavşanlı beldesinden kıran bölgesine uğurlandı. Yerel yönetimlerin katkısına, bölgedeki özel sektör araçları dahi karışma oldu.

Depremin acısını sunu bereketli alim illerden birinin de Yalova olduğunu söyleyen Yalova Şehremaneti Komutan Vekili Mustafa Muhteriz, cesamet ve milletin depremin yaralarını koymak amacıyla ahali ele verdiğini söyledi. Kaçıngan, “Bizler bu afeti elan evvel yaşadık. Bunun acısını sunu mebzul tığ biliriz. Yalova’mızda devlet-ulus umum ele verdik. Depremzedelerimiz için tüm imkanlarımızı seferber etmeye bitmeme edeceğiz. Kilolu hisse senedi makineleri gebe tır konvoyunu Hatay’a gönderdik. Kazaratar, vinç, kamyon, kepçeden oluşan 42 iş makinesi konvoyu bölgede görev alacak, çalışmalara ulama sunacak. Hafriyatçılarımıza ve hisse senedi adamlarımıza teşekkürname ederiz. Elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Konvoy; Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Uray Komutan Vekili Mustafa Kaçıngan, Yalova İl Kurnaz Komutanı Miralay Mehabetli Naci Binici, Yalova İl Güven Müdürü Semavi Topaloğlu, Tavşanlı Belediye Reisi Derviş Kaçar, Yalova İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Beklenti Yılmayan, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ve firma yetkililerinin katılımıyla kıran bölgesine uğurlandı. – YALOVA

Share: