11 yaşındaki Elif kumbarasındaki harçlığını depremzedelere bağışladı

Yalova’birlikte işlek 11 yaşındaki Elif Okur, tahminî bire bir yıldır kumbarasında biriktirdiği harçlığını depremzedeler için bağışladı.

Yalova Kovanlık Çam Ortaokulu 5. dershane öğrencisi Elif Okuyucu, yaklaşık ayrımsız yıldır kumbarasında biriktirdiği harçlıklarını model üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremlerden etkilenenler amacıyla bağışlamak istedi.

Kumbarasındaki bin lirayı alarak annesi Sevcan Okur ile banka şubesine mevrut Elif, parayı deprem için açılan hesaba yatırdı.

Kendisi kadar okuldaki arkadaşlarının dahi harçlıklarını bağışladığını anlatan Okuyucu, “Bu parayı kısaca ayrımsız yıldır kumbaramda biriktiriyordum. Geri kursa giderken girişte duran humbara gözüme ilişti. Bunu bundan sonra ihtiyacı olanlara bağışlamak istedim. Takkadak ego değil hep torunlar bunu yapıyor. Umarım bütün çocuklara denk evet. Kumbaramda çıkan servet ve harçlıklarımı birleştirerek bin lirayı bankaya yatırdım.” diye konuştu.

Kızının davranışından dolayı mutlu olduğunu belirten ana Okur ise, “Böyle merhametli bir bala yetiştirdiğim amacıyla gurur duydum. İnşallah herkese yaşıt olur. Cenabıhak yardımcısı olsun. Hepimize esbak olsun.” dedi.

Share: