2 bin 655 km pedal çevirerek 23 şehri dolaştı

Organ bağışına özen kullanmak üzere bisikleti ile Adana’dan yola çıkan 44 yaşındaki Eksiksizlik Yücel, 10 Ağustos’tan bu zamana büyüklüğünde 2 bin 655 km pedal çevirerek, 23 şehri dolaştı.

6 yaşındaki oğlunu karın tümörü ameliyatının arkası sıra kaybeden Kemal Yücel, kendisini toplumsal ağırbaşlılık projeleri ve farkındalık çalışmalarına adadı. Güdük sürece önce organ aktarımı sırası muntazır aynı kişiye canlıdan canlıya karaciğerini dahi bağışlayan Yücel, başka asıl ve babaların üstelik evlat acısı çekmemesi üzere aza bağışı konusuna dikkat elde etmek yerine Türkiye’yi pedallıyor.

“23 ili bisikletle geçtim, 2 bin 655 km ayakçak çevirdim”

Türkiye’yi pedallayarak farkındalık oluşturmayı hedeflediğini tabir fail Eksiksizlik Yücel, “Köken göze ve organ bağışı konusunda sosyal bilinci arttırmak üzere 10 Ağustos tarihinde velespit ile Adana’dan yola çıktım. Rota çerçevesinde 41 şehri gezmeyi planlıyorum. Bu çerçevede kestirmece 6 bin kilometre ayakçak çevireceğim. Amacım kan kanseri hastası çocuklara, nakil bekleyen hastalara makul donörün bulunması ve onların hayata tutunmalarını sağlamaktır. İlik bağışı konusunda insanlar haddinden fazla yanlış bilgilere sahiptir. Ego bisikletle gezerek ilik bağışının ve örgen bağışının hem önemini anlatıyorum hem de hangi kadar mahdut tıpkısı cerrahi müdahale olduğunu anlatıyorum. Ego 9 sene önce bala acısı yaşadım. Bu turdaki amaçlarımdan biriside asıl babaların benim kabil velet acısı yaşamasını engellemektir. Bugüne büyüklüğünde 23 kent gezdim. 23 şehir içerisinde yaklaşık 2 bin 655 kilometrede pedal çevirdim” dedi.

“Hiç tanımadığım benzeri hastaya karaciğerimi verdim”

Kendisi dahi canlıdan canlıya uykuluk bağışçısı olduğuna değinen Yücel, “6 yaşında Ulu Yengi adında bir oğlum vardı. 2013 yılında sömestr tatili sırasında gittiğimiz bir AVM’nin buz pistinde düşerek başını çarpması sonucu taharri amaçlı hastaneye götürdük ve arasında tümör olduğunu öğrendik. Bunun konusunda dirilik karşı aynı uğraş başlattık. Etibba ameliyat olmazsa eğer 1 hafta içerisinde öleceğini söylediler. Bellek tümöründen operasyon oldu ancak 9 günlük dirim mücadelemizi maatteessüf kaybettik. Eksantrik çocuklara hayat vermesi üzere rahmetlik oğlum Mürtefi Utku’nun organlarını bağışladım. Kul tahminî 14-15 kamer ilk hiç tanımadığım benzeri hastaya karaciğerimi verdim. Hem oğlum maltalık kurtardı hem dahi ben ona laik benzeri ağababa olduğumu göstererek fahri namına uzuv bağışı yaptım ve benzeri hastanın hayata tutunmasına açacak oldum. Yaşadığım genç erkek acısını eksantrik çocuklara umuda dönüştürüyorum” diye niteleyerek konuştu.

Yücel Samsun sonrasındaki rotası üzerine ise şunları söyledi:

“Samsun’daki rotamın arkası sıra Karadeniz periferi yolundan devam ederek turumu tamamlayacağım. Önümüzdeki hedefim; Sinop, Kastamonu, Bartın gine o rotayı strateji ederek Düzce, Kocaeli, İstanbul, Çanakkale ve arkası sıra Ege Bölgesine, Akdeniz Bölgesine inerek 10 Teşrinievvel günü turumu Adana’de süpürmek.” – SAMSUNShare: