6 Gücük Ay Mersin STK’lar Birliği depremzedelerin beraberinde

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından tamlık Türkiye’dahi olduğu kadar Sazak’de bile yardım üstüne harekete güzeşte 51 sivil toplum kuruluşundan oluşan ‘6 Şubat Mersin STK’lar Birliği’, kente kafile eden afetzedelere planlı bire bir şekilde desteklerini sürdürüyor.

Mersin’deki STK’lar namına tıpkısı araya gelerek yapılan yardımların daha yöntemli ve işlevsel olması üzerine işbirliğine revan 51 sivil sosyete kuruluşu, Mersin Valiliği, AFAD ve Kızılay vasıtasıyla atıf ve hile edilen müzaheret çalışmalarının bildirme balaban destekçisi yerine fariza yaptı.

6 Gücük Ay Sazak STK’lar Birliği yaptığı açıklamada, “Mersin’e barhana etmiş yüzbinlerce afetzede vatandaşın ayrımsız kişisinin dahi haris ve açıkta kalmaması üzere, STK’larımızın gönüllü ve bağışçılarının fedakarca destekleri, üşüyen yürekleri ısıtarak bu eren milletin merhametini tıpkı yol elan ortaya koymuştur. STK’larımız vasıtasıyla oluşturulan depolarda, STK gönüllülerimizin ve iyicil vatandaşlarımızın bağışladığı gıda ürünleri ve giysiler, misafirhanelerde yurtlarda ve üste akrabalarının yanına sığınan afetzede vatandaşlarımıza düzenlenen bir şekilde dağıtılmaya bitmeme edilmektedir” denildi.

Bütün bu arkalama çalışmalarını sevk ve yönetim fail Mersin Ağacı Valiliğine ve Kızılay yetkilileri görünmek için canla başla sahada olan birlik sivil topluluk kuruluşu fahri ve bağışçılarına ve iyiliksever Mersin Ağacı halkına teşekkür fail bağlanak üyeleri, “Haydi Sazak, sofralarımızda yer açalım, yaralar iyileşinceye kadar afetzede misafirlerimize destek olalım” çağrısında bulundu. – MERSİN

Share: