Antalya yöntem haberleri: Uran ve Teknoloji Vekil Yardımcısı Kacır, Antalya Fen Merkezi’nde

Antalya Olgun Merkezi’ni inceleyici Uran ve Teknoloji Vekil Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye’nin bildirme evire çevire haber merkezlerinden birinin Acı’dahi olduğunu belirterek, “Türkiye’nin bilimsel kalkınma yolculuğuna öncülük eden birçok gençlerin yetişmesine çevirici olacağız” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Vekil Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Acı Belediyesi’nin TÜBİTAK işbirliğiyle DokumaPark’ta 12 bin 500 metrekare alana kurduğu Antalya Bili Merkezi’ni inceledi. Vekil Yardımcısı Kacır, eksiksiz işporta alanını gezdi, düzenekleri biricik biricik inceledi ve uygulama yaptı. Atölyelere girerek öğrencilerle kardeşçe eden Kacır, atölye çalışmalarını de inceledi. Kacır, Ar-ge bölümünde proje yarışmalarına hazırlanan darülfünun öğrencileriyle dahi tıpkı araya geldi.

“Delici tıpkısı tarz”

Türkiye’nin yeryüzü güzelce haber merkezlerinden birinin Antalya’üstelik Kepez’dahi olduğunu kaydeden Kacır, “Haddinden Fazla delici ve kapsamlı tıpkı eşkal. Ana bilimlerden gök teknolojilerine çocuklarımızın ufkunu, hayallerini genişletmeye imkan verecek tıpkısı minval burası. Şimdiye büyüklüğünde 500 bin ziyaretçi ağırlamış, bu haddinden fazla şişman aynı suret esasen. İnşallah önümüzdeki dönemde bile hem çocukların, hem ailelerin burayı güç bire bir şekilde görüşme etmelerini ümit ediyoruz. Tabii, milli teknoloji hamlesi yolculuğunda gençlerimizin fen ve teknolojiyle tanışmaları, hayallerini fen ve uygulayım bilimi odaklı şekillendirmeleri bizim üzere haddinden fazla nadir. Türkiye’nin dört bir yanına açtığımız dene yap’larla, düzenlediğimiz uygulayım bilimi festivalleri, TEKNOFEST’lerle, Antalya’da BilimFest’le ve Haber Merkezleri ile çocuklarımız için çalışmaya bitmeme edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

“Kalkınmaya önderlik”

Önümüzdeki yıl yeniden Antalya’de yapılacak BilimFest’in gene balaban aynı heyecanla geçeceğine değinen Mehmet Fatih Kacır, “Gençlerin özellikle uygulayım bilimi yarışmalarına özen göstermeleri, zat hayallerini ürünlere dönüştürmeleri, takımlar kurmaları, yaparak öğrenmeleri, ati namına çok zer. Gençlerimizin Bilimfest ve Teknofest’e buradaki imkanlarla hazırlandığını ve öz projelerini buradaki atölyelerde gerçeğe dönüştürdüklerini öğrendim. 5 evet de 10 yıl bizler bu işleri bitmeme ettirelim, hasis Türkiye’nin bilimsel kalkınma yolculuğuna önderlik eden nice gençlerin yetişmesine açkı olacağız” dedi. – ANTALYA

Share: