Arsıulusal Bocce Konfederasyonu Başkanı Türkmen yeniden seçildi

Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI) Başkanlığına Prof. Dr. Bahtiyar Türkmen yeniden seçildi.

Sazak’in format ilçe Toroslar Belediyesi, 38 ülkeden 51 delegenin katıldığı Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI) Seçimli Genel Asamble Toplantısı’na de ev sahipliği yaptı.

Dünyada ilk defa Mersin Ağacı’in forma ilçesi Toroslar’birlikte gerçekleştirilen Acun Rical ve Kadınlar Bocce (Raffa) Şampiyonası ile Acun Erkekler Bocce (Volo) Şampiyonası’nı Türk sporuna reva tıpkı organizasyonla sürdüren belediye, Toroslar’dahi uluslararası bir genel kurulun başarıyla tamamlanmasının bile sahih gururunu yaşadı. Toroslar Belediyesi Yunus Emre Firez Merkezi’nde planlı Arsıulusal Bocce Konfederasyonu (CBI) Seçimli Umumi Kurulda, seçime yegâne aday giren Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen rey birliği ile yine başbuğ seçildi.

Prof. Dr. Mutlu Türkmen, yeniden Konfederasyon Başkanlığına seçilmenin ve Acun bocce tarihinin yeryüzü oylumlu organizasyonu olan Acun Bocce Şampiyonası’nı Türkiye’da düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Türkmen, şampiyonanın Toroslar Belediyesinin aile sahipliğinde başarıyla gerçekleştirildiğine birlikte dikkat çekti.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise umumi kurulda hamaset tazeleyerek yeniden Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI) Başkanı seçilen Mutlu Türkmen’i tebrik kartı ederek, başarılarının devamını diledi. Arsıulusal aynı organizasyona daha eş sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını tamlayan Yılmayan, “Güneş, kültür, turizm ve spor kenti olan Mersinimizi, Toroslarımızı uluslararası bir platformda tanıtmaktan ve bocce sporunu tüm dünya ile buluşturmaktan mutluyuz ve heyecanlıyız. Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI), Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF), Sazak Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü ile Toroslar Belediyemizin işbirliğinde düzenlenen Acun Bocce Şampiyonası, hem ülkemiz hem bocce sporu hesabına çok muhteşem bire bir prestij kaynağı oldu. Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanımız Mutlu Türkmen’in yeniden Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI) Başkanlığına seçilmesinden kıran büyük bire bir bahtiyarlık duyduk. Bu konfederasyonun umumi kurulunun Toroslarımızda yapılmış olmasının birlikte gururunu yaşıyoruz. Bayrağımızı dünyada dalgalandırdığı amacıyla Sayın Türkmen’e teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diyerek konuştu.

Türkmen’in yeniden başbuğ seçildiği Arsıulusal Bocce Konfederasyonu (CBI) Seçimli Umumi Kurulunda, yine bir tane aday olan İtalyan Moreno Rosatti dahi rey birliğiyle başkan vekili oldu.

İran, Şili ve Cezayir’den üç değişik adayın yarıştığı asbaşkanlık için ise, rakiplerinin istifa kararının ardından Cezayirli Yassine Kafi seçildi.

Umumi Sekreterliğe Avustralya’dan Antonio Biancacci seçilirken, 14 ülkeden adayın yarıştığı yönetim kurulu üyeliklerine ise şu üyeler seçildi; Marcelo Fabian Aferin (Arjantin), M. Amine Maidi (Cezayir), Pablo Juan Munoz Palma (Şili), Denis Persic (Hırvatistan), Gabor Foti (Macaristan), Jasem Manouchehri (Iran), Natalia Lele (Letonya), Gian Luigi Giancechi (San Marino) ve Fabio Oetterli (İsviçre).

Umumi Kurulda 2023 Acun Gençler Şampiyonası’nın Cezayir’üstelik yapılması ve esas statü değişikliklerinin yapılması de onaya bağlandı. Ayrıca Umumi Kurulda Denetim Kurulu üyesi başkanı olarak bile Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Umumi Sekreteri Aziz Öztürk seçildi. – MERSİN

Share: