Bartın’da 80 karı, hisse senedi yeri ve depoda taşkın yaşandı

Bartın’birlikte yaşanan yeğin felaketinin ardından bölgede incelemelerde kâin Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Millet ve Abdipaşa’dahi toplam 80 ocak, iş yeri ve deponun feyezan yaşadığını rapor etti.

Bartın’ın Budun ilçesi ve Abdipaşa beldesinde yaşanan dominant felaketinin peşi sıra yaralar sarılmaya başlandı. Bartın Valisi Nurtaç Arslan su baskını yaşanan sülale, hisse senedi yeri ve depolar için bilgelik alarak incelemelerde bulundu.

Gazetecilere konuşan Ilbay Aslan, “Zaman Abdipaşa beldemiz ve Budun merkezde öğleden bilahare metrekareye tahminî 118 kilogram yağış aldık. Haddizatında bizim meteoroloji verilerimiz elan düşüktü amma maatteessüf 118 kilogram civarında yağış aldık. Karabük ve Abdipaşa yolu kapanmıştı. Yolumuzu trafiğe açtık. Kavim yolumuzda da kapanma vardı. Orası üstelik şu an trafiğe açıldı. Abdipaşa’de 40 civarında depo, sülale ve hareket yerimizde su baskınları oldu. Kavim merkezde de 20 familya 20 dükkan gine tıpkısı şekilde taşma oldu. Mukteza tedbirleri alıyoruz. temas duygusal kaybı yaralanma yok. Sunma sevindiğimiz yan da bu elhak. Tarımsal arazilerdeki zararların tespitine ilişkin çalışmalarımıza başlıyoruz. Önlemleri alıyoruz hepimize önceki olsun” ifadelerine düz verdi. – BARTIN

Share: