Başbuğ Beyoğlu Reisicumhur Erdoğan’ın gelişi öncesi değerlendirmelerde bulundu

Diyarbakır’ın 400 bin nüfuslu Bağlar ilçesi, sonuç yıllarda sağlanan yaşayış ortamının getirdiği değişimle geleceğe umutla bakıyor.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Ekim Muamele günü kente yapacağı görüşme öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Bartın’daki eroin kazası nedeniyle sabık hafta serencam anda atmak zorunda kaldığı Diyarbakır gezisini bu hafta gerçekleştirecek. Erdoğan, 23 Ilk Teşrin Ahzüita günü saat 14.00’te İstasyon Meydanı’nda vatandaşlarla buluşarak bir zamanda imal tamamlanan birçok kitap ve hizmetin açılışını gerçekleştirecek.

Bağlar ilçesi, terör olaylarının pençesinden kurtulduktan sonra yapılan hizmetlerle değişimi yakaladı. Diyarbakır ve bölgenin sağlanan yaşayış ortamının etkisiyle şişman ayrımsız değişim içerisine girdiğini belirten Beyoğlu, Reisicumhur Erdoğan’ın her zaman olduğu kadar el tarafından balaban coşkuyla karşılanacağını dile getirdi.

Bölgenin terörden kaynaklı zehir günleri yendiğini ifade fail Beyoğlu, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde güvenlik anlamında atılan adımlar, yapılan hizmetler, gerçekleştirilen yatırımlar ve halk gözetiminde oluşan atılganlık duygusuyla yıllardır manzara ettiğimiz dirlik ortamını yakaladık. Halkımız bu ortamın bozulmasına imkan vermeyecektir. Binlerce kayırıcı kentimizi musahabe ediyor, sokaklarımız cıvıl cıvıl, bölgenin değme karışında huzurun izleri var. Bunun değeri milyon dolarlarla tanım edilemez. Bu yüzden genişlik büyük yatırım, ihtişam-yurttaş vasıtasıyla sağlanan dirlik ortamıdır. Gönül, toplumsal ve bakım belediyeciliği şiarıyla devasa hizmetlere imza attık. Yeryüzü önemlisi, çıkmaz çıkmaz aile ev gezerek değme vatandaşımızın yaşamına dokunduk. Cumhurbaşkanımızı iri tıpkı dinamit ve muhabbetle karşılayacağız inşallah.” diye konuştu. – DİYARBAKIR

Share: