Başbuğ Bozkurt, muhtarların gününü kutladı

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Katışıksızlık Bozkurt, 19 Teşrinievvel Muhtarlar Günü zımnında Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneğini mülakat ederek burada mahalle ve karye muhtarlarının gününü kutladı.

SELIM Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Günahsızlık Bozkurt, Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, İl Umumi Meclisi üyeleri Şanlı Kemal Karaca, Hüseyin Engin Ana ve partisinin gâh umumi heyet üyeleri ile birlikte Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneğini ülfet etti. Mahalle ve karye muhtarları aracılığıyla karşılanan Bozkurt ve beraberindekiler, 19 Teşrinievvel Muhtarlar Haset’nü kutladı. Bozkurt, burada yaptığı konuşmada, “Muhtarlarımız evcil yönetimlerde sunma majör görevlerden birini ödeme ediyor. Devletle ulus beyninde adeta köprü vazifesi görüyorlar. Fariza yaptıkları köy ve mahalleye arz ferah hizmetleri alabilmek için muttasıl demeden maddesel ve manevi fedakarlıklar yaparak görevlerini icra ediyorlar. 24 saat vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgileniyorlar. Bizler üstelik Kdz. Ereğli ilçemizde hem mahalle hem bile karye muhtarlarımızla alay malay pir bire bir ahenk yakaladık. Alay Malay iyicene işlere imza atıyoruz. Benim telefonum 24 saat sizlere degaje, kapım gelişigüzel birinize yalınlık. Bugüne kadar hangi muhtarım aramışsa talebini yerine ilam etmek evet da ilettiği sorunu halletmek üzere cümle imkanlarımızla çalıştık. imdi da esasen birlikte fena hâlde işlere imza atacağız. Ben sizlerin herhangi bir biri ile çalışmaktan çokça mutluyum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere verdiği önemi hepiniz biliyor ve görüyorsunuz. Evvelce muhtarlarımızın toplumsal güvenceleri yoktu. Cumhurbaşkanımızın yaptığı çalışmalarla bugün muhtarlarımız sosyal güvenceye kavuştu, maaşları artırıldı. Tabii sizler henüz fazlasını doğruluk ediyorsunuz. Sizleri erte görüşme edecektik fakat Cumhurbaşkanımızın sizleri ferda Ankara’bile ağırlayacak. O nedenle ziyareti bugüne aldık. Ego başta sizler tevessül etmek amacıyla Türkiye’deki bütün muhtarlarımızın gününü kutluyorum. Ebedî Uyku fail muhtarlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet, göreve devam edenlere birlikte esenlik, mutluluk, geçim ve afiyet yoğun eyyam diliyorum” dedi.

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti rapor ederek, Bozkurt ve beraberindekilere teşekkürname etti.

Ziyaret, Bozkurt ve beraberindekilerin muhtarlarla yaptıkları sohbetin ardından gelişigüzel dolgun fotoğraf çekilmesi ile sona erdi. – ZONGULDAK

Share: