Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan ikizlere veladet haset sürprizi

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tababet Fakültesine bu yıl taşıt yaptıran ikiz kızlara, rektörlükte tevellüt haset sürprizi yapıldı.

Ceren ve Yaren Sebep kardeşler, ilkokuldan beri hayalini kurdukları doktorluk mesleğine girişim kovmak üzere kazandıkları BUÜ Tıp Fakültesine taşıt yaptırdı.

İkizler üzere 18’inci yaş günleri zımnında Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Yordam’un makamında kutlama gerçekleştirildi.

Rektör Kılavuz, Ceren ve Yaren Saika’a beyaz önlüklerini giydirdi ve mektepli kartlarını doğrulama etti.

Mürşit, gazetecilere, Rize’dahi muallimlik yapan Artvinli ayrımsız ailenin kızları olan Ceren ve Yaren’in, BUÜ’nün tıp eğitimi konusundaki başarılarından etkilenerek tercihlerini bu yönde kullandığını söyledi.

İkiz öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dileyen Öncül, “Her yıl 12-13 bin yıpranmamış öğrenci kaydediyoruz. 70 bin öğrencimiz var, rastgele biri birbirinden değerli, tertemiz çoluk çocuk. Bu çoluk çocuk, artık ati insanlar amacıyla de fiyaka mümasil olacaklar. Önümüzdeki haftadan itibaren eğitim bilimi hayatlarına elan başlamadan yıpranmamış kaydolan bilcümle öğrencilerimizin mektepli kartlarını kendilerine sunacağız ve geldiklerinde üniversitenin imkanlarından bu kartlarla yararlanabilecekler.” diye niteleyerek konuştu.

İlk sıradaki tercihlerine yerleştirildiler

Kardeşler bile ilkokul dönemlerinden beri hekim olmayı hedeflediklerini ve atlaya zıplaya bu arada tercih yaptıklarını dile getirdi.

Üniversite tercihlerinde birinci sıraya BUÜ Tababet Fakültesini yazdıklarını tamlayan ikizlerden Ceren Yıldırım, “Babam bizi hep ‘Doktor kızım, hekim kızım’ diye büyütmüştü. 12’nci sınıfta sıralamaya bakarak baktık, yeryüzü mebzul burasıydı, yer çokça burası hoşumuza gitti, yazdık ve deminden buradayız.” dedi.

Daha bilahare Yaren ve Ceren Sebep, kendileri amacıyla hazırlanan tevellüt haset pastasındaki mumları üfledi.

Share: