CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Ayvaz, Bingöl’de konuştu Açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aşure Ayı Koca, ati nesillere demokratik ve kalkınmış aynı talih çoğaltmak istediklerini söyledi.

Çeşitli temaslarda düşmek amacıyla Bingöl’e gelen Eş, partisinin diyar başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Muhalefetin hep yerine ati yılki seçimden sonraları hükümet sistemi üzerine güçlendirmiş saylav sisteminde uzlaştığını anlatan Koca, şöyle dedi:

“İlk seçimde Budun İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak. İlk imzalayacağımız genelge kamuda israfın önlenmesiyle ilişik olacak. İlk imzalayacağımız kararname izleme ve planlama teşkilatı kararnamesi olacak. Çünkü planlama olmadan tek şeyi çözemezsiniz. İl çıkaracağımız kanun birlikte ‘siyasal ahlak’ kanunu olacak. İlk tıpkı haftada olacak bunlar. Kâffesi hazır çünkü.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bölgeye haddinden fazla ehemmiyet verdiğini nâkil Koca, şunları kaydetti:

“Türkiye bu sistemle bitmeme edemez. Önümüzdeki önce seçimde sandık başında seçmen şu kararı de verecek; bu dizge bitmeme mı etsin, bu dizge değişin mi? Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu bu bölgenin sorunlarını çokça mebzul biliyor. Bunların çözüm önerilerini tek yegâne paylaşıyor. Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı’nı da kuracağız geçmiş seçimden sonradan. Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı’nın müessis 4 devleti Türkiye, Suriye, Irak ve İran olacak. Sonradan sair devletler üstelik katılacak. Zira Ortadoğu’nun ve bölgenin sorunlarını bu bölgedeki devletler, bu bölgedeki halklar çözebilir. Hükümran güçlerin vekalet oyunları değil.”

Share: