CHP’li belediyede skandal uygulama: Emzirme odasına, mescide para ile giriliyor

Edirne’nin CHP’li Uzunköprü Belediyesi’nde skandal uygulama başlatıldı. Otogarda mevcut emzirme odası ve mescide girişler 3 TL ile yapılabiliyor. Mescit girişine konulan dünyalık turnikesi tepkilere faktör oluyor.

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde kaymakamlık otogarında mescidin, tuvaletin ve bala hizmet odasının bulunduğu alanın önüne turnike konuldu. Alana almak talip vatandaşlar, 3 TL vererek hatır girebiliyor. YANLIŞSIZ Fırka Uzunköprü İlçe Başkanı Alemdar Kuruşar, oluşturulan manzaraya reaksiyon gösterdi. Kuruşar, gördüğü manzara karşısında şaşkına döndüğünü belirterek, Türkiye’nin hiçbir durumunda olmayan tıpkısı aplikasyon olduğunu vurguladı.

Otogara mevrut bir insanın mescide gideceğini evet dahi çocuğunu emzireceğini kimseye göstermek zorunda olmadığını belirterek Kuruşar, “Yer çalışmaları çerçevesinde yeni mamul olan otogarımızı görüşme ettik. Esnafımızın dertlerini sıkıntılarını dinledik ve bir nice gravite ile karşılaştık. Bunu yanı sıra turnikeler ile karşılaşınca zorumuza gitti. Mescidin, tuvaletin ve yavru hizmet odasının orada turnikenin olması bizim zorumuza gitti. Hakeza kötü durumun derhal düzeltilmesini istiyoruz. Zira orada tükenik komutan kadın oradan mülk alındığını tez ediyor. Amma saat 11, 12’de mevrut ayrımsız herif ego mescide gideceğim, ego çocuk emzirme odasına gideceğim diye niteleyerek gidip birisine anlatım vermesine gerekmiyor 2022 yılında. Taraf taraftan ayırma yaparak oranın kemiksiz olması geçişsiz. Belirtik aynı şekilde milletin bu hizmete erişmesi gerektiğini düşünüyorum. Derhal düzeltilmesi gerektiğini murat ediyorum çabuk kınıyorum” dedi.

Bu arada, gelen tepkiler üzerine turnikenin kaldırıldığı öğrenildi. – EDİRNEShare: