CHP’li uray karşı sendikadan yanlışlık duyusu

CHP’li belediye üzerine sendikadan cürüm duyusu

CHP’li belediye üzerine ‘sendikal hakların kullanılmasını engelleme’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu

RİZE – Fındıklı Belediye Reisi Ercüment Atmaca Çervatoğlu hakkında izinli sendika vasıtasıyla ‘sendikal hakların kullanılmasını engelleme’ ve ‘görevi kötüye kullanma’ iddialarıyla cürüm duyurusunda bulunuldu.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde Cumhuriyet El Partisi’nden seçilerek belediye başkanı olan Ercüment Delice Çervatoğlu için işçilerin ‘sendikal haklarının kullanılmasını engelleme’ ve ‘görevi kötüye kullanma’ iddialarıyla yetkili sendika olan Belediye İş Sendikası’nın Rize Büro Başkanı Yaşar Kaspa tarafından yanlışlık duyurusunda bulunuldu. Konu için açıklama eden Kaspar, CHP’li Başbuğ Çervatoğlu’nun 28 Ilkgüz Çarşamba haset işçilerle düzenlediği toplantıda Uray İş Sendikası’ndan ricat etmezlerse kovulacaklarına dayalı yıldırma ettiğini argüman ederek, ” Fındıklı Belediyesi’nde 28 Eylül 2022 Çarşamba haset akşam 16.30’da belediye başkanının yapmış olduğu toplantıda üyelerimiz yıldırma edilmiştir. İşiyle, aşıyla, çocuklarının nafakasıyla işten atılmakla sendika değişmeye zorlanmışlardır. Arkadaşlarımıza sendikalarını değiştirmeleri, değiştirmedikleri takdirde vacip amal yapılacak diye niteleyerek yıldırma etti. Belediyenin su işleri bürosu ve muhasebe biriminin bilgisayarları kullanılarak arkadaşlarımız sabahleyin saatlerinden itibaren art arda çekilme ettirilmeye başlandı. Biz 3 Ilk Teşrin Pazartesi haset Fındıklı Şehremini ve 3 eş için suç duyurusunda bulunduk” şeklinde konuştu.

“CHP İl Başkanı ilk öz belediyesinin işçilerini savunsun, sonraları ÇAYKUR işçilerini”

“Kendisi açık açık sabah yapılan toplantıda arkadaşlara söylemiş, ‘Herkes sendikasını değiştirecek’ diye niteleyerek talimatı vermiş” ifadelerini kullanan Kaspar, şöyle devam etti:

“Arasında bire bir sendika yok, sendikalist bulunmayan. Yemeden Içmeden Fındıklı Belediye Başkanının diktatörlüğü var, faşizan baskıları var. Maalesef ki Cumhuriyet Altını Ahali Partisi’nin memleket başkanı, ilçe başkanı, sedir üyeleri ve yöneticileri, 20 gündür bu işi düzeltmeye çalışmamıza rağmen bahaneler uydurdular. Tığ birlikte diyoruz ki, siz uray başkanından mı korkuyorsunuz? Yoksa kazanç çıkar işleriniz mi var? Yarar kazanç işleriniz var ise yahut korkuyorsanız ferda Rize’üstelik birileri mebus olacakmış, mebus adayı olacakmış, sizden değil milletvekili diyar başkanı, ilçe başkanı olamaz. Siz eksantrik partileri eleştirip öz partinizin uray başkanına curcunalı çıkaramayan zavallılarsınız. Sayın İl Başkanı Saltuk Bahir, kişi belediyelerinden olan Fındıklı Belediyesi’nde faşizan baskılara, şehremaneti başkanının diktatörlüğüne sonuç verdirsin. Ondan sonradan ÇAYKUR işçilerinin yahut Rize’deki vatandaşların haklarını savunsun” ifadelerini kullandı.

Share: