Edremit Belediyesi depremzedelerin beraberinde

Balıkesir’in Edremit Belediyesi, hareket felaketinden sonra ilçeye gelen depremzedelere destek için kolları sıvadı. Ilçe ile koordinasyon içerisinde hesaplı çalışmalarda belediyenin konaklama tesisleri depremzedelere açılırken, konaklama, giysi ve besin üzere ihtiyaçları Şükrü Tunar Firez Merkezi’nde oluşturulan Afet Eş Güdüm Merkezi’nden sağlanıyor.

Kahramanmaraş ve 10 ilde meydana mevrut sarsıntı felaketinin arından bölgeye arkalama malzemeleri, gezici mutfak, aksiyon makineleri, ambulans ve ilk yardım personelleri gönderen Edremit Belediyesi, felaketin arkası sıra ilçeye gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tezce çalışmalara başladı.

Vatandaşların şişman tıpkı el birliği örneği göstererek müzaheret amacıyla getirdiği ihtiyaç malzemeleri Şükrü Tunar Ekin Merkezi’nde şehremaneti vasıtasıyla oluşturulan Kıran Koordinasyon Merkezi’nde sınıflama edilerek kullanıma amade arkaç getiriliyor.

Kaza makamının koordinasyonunda ölçülü ilçeye mevrut depremzedelerin ilk adına Ilçe’ta oluşturulan Örtüsüz Konu birimine kaydı yapıldıktan sonra Şükrü Tunar Ekin Merkezi’nde kim Kıran Koordinasyon Merkezi’nden konaklama çul, azık başta görünmek amacıyla rastgele kalem ihtiyacı karşılanıyor.

Ayrıca Edremit Belediyesi’ne ilgili konaklama tesisleri de depremzede kullanımına açıldı. İlk olarak Ürkek Mahallesi’nde ki Afrodit Termal Otel’e depremzedeler yerleştirilmeye başlandı.

Edremit Belediye Reisi Selman Hasan Aslan, nazik benzeri öfke yaşadığımızı ve yaraları kullanmak için olayın evvel gününden itibaren cümle imkanları seferber ettiklerini belirterek “Edremitliler iri tıpkısı dayanışma örneği gösterdiler. Vatandaşlarımızın desteği ile toplanan yardımları hareket bölgesine gönderdik. Şimdi espas ilçemize mevrut depremzede vatandaşlarımıza bindi olmaya geldi. Kaymakamlığımız ve AFAD ile eş güdüm içerisinde kentimize mevrut yer sarsıntısı mağduru vatandaşlarımızı bildirme bol şekilde ağırlamaya, ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Belediyemizin otel ve tesislerini açtık. Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde üstelik hayati işler amacıyla vacip desteği sağlıyoruz. Yaşadığımız nazik acıları birbirimize bindi namına dayanışma ile hafifletebiliriz. Edremit Belediyesi yerine yaraların sarılması için çalışmaya devam edeceğiz. Hayatını kaybedenlere benzeri defa elan Allah’tan rahmet, yaralılarımıza müstacel şifalar diliyorum” dedi. – BALIKESİR

Share: