Eskişehir haberleri: Eskişehir’de ambulans ekiplerine ati sürüş teknikleri eğitimi verildi

Eskişehir İl Cankurtaran Servisinde işyar ekipler, encam sürüş teknikleri eğitimi sonrasında slalom gösterisi sundu.

İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Ege Heybet Yaygı, Tevhit Sanayi Bölgesi’nde trafiğe sadık alanda planlı etkinlikte, Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik’in bile dahil olduğu bölgedeki ekiplere terbiye verildiğini söyledi.

Yılbaşından bu yana tahminî 100 kişinin emin ve müstakbel sürüş teknikleri üstüne eğitim bilimi aldığını belirten Yaygı, “Eskişehir özelinde bu eğitimlerin yanında motosikletli ambulansların dahi filomuza katılması ile vakaya erişim süremiz 5 dakikanın altına inmiş durumda.” dedi.

Pala, Eskişehir’deki 41 istasyonda 698 personelin, 69 ambulansla fariza yaptığını ifade etti.

Bilecik’te işyar acil tıp teknikeri Nurseda Gülmez ise eğitimin haddinden fazla verimli geçtiğini dile getirerek, “Trafikte nelerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Burada bunları sınama etmiş olduk. Bize özgüven sağlamış oldu. Eğitimde genellikle aracın hakimiyeti ile ilgili motosiklet bilgisi, zincir takmanın beraberinde parkurlar vardı.” diye niteleyerek konuştu.

Eskişehir 15. Havza Eğitim Koordinatörü Ses Delicesine birlikte 2022 yılında 4 öğün ambulans sürüş teknikleri eğitimi düzenlediklerini, elçi 81 personelden 14’ünün karı olduğunu aktardı.

Etkinlik, yetişek kayran personelin yaptığı slalom gösterisiyle sona erdi.

Share: