FIFA Başkanı Infantino’dan bırakışma çağrısı

FIFA Başkanı Gianni Infantino, Endonezya’nın Nusa Yakarış kentinde düzenlenen G20 Zirvesi’nde, Acun Kupası boyunca mütareke sağlanması üzere Rusya ve Ukrayna’ya çağrıda bulundu.

FIFA Başkanı Gianni Infantino, Endonezya’nın Bali adasında gerçekleşen G20 Zirvesi’nde dünya liderleriyle benzeri araya geldi. Infantino, veriş günü Katar’da başlayacak ve 18 Aralık’a kadar devam edecek olan Dünya Kupası’nın barış için eşsiz benzeri vasat sunduğunu söyledi. FIFA Başkanı, Rusya ve Ukrayna savaşı üzere üstelik tekmil taraflara turnuvayı, çözüme yönelik müspet bir şalter adına kullanma çağrısı yaptı.

FIFA Başkanı Gianni Infantino, “Hepinizden ricam, Acun Kupası boyunca aynı ay süreyle eğreti ayrımsız mütareke sağlanmasını yahut yer azından bazı insani arkalama koridorlarının uygulanmasını yahut barışa giden geçmiş girişim namına diyaloğun baştan başlamasına posta açabilecek rastgele şeyi düşünmenizi rica ediyorum. Siz dünya liderlerisiniz, tarihin akışını etkileme yeteneğine sahipsiniz. Futbol ve Acun Kupası size ve dünyaya, dünyanın değme yerinde misilsiz ayrımsız birlik ve hazar platformu sunuyor” ifadelerini kullandı. – İSTANBUL

Share: