Gaziantep Basketbol’un sağlığı Medical Point Gaziantep’e kişi

Sabık zaman ING Basket Süper Ligi’nde play-off çeyrek bitiş oynayan Gaziantep Basketbol Takımı, kullanılmamış mevsim kamp hazırlıkları öncesinde Medical Point Gaziantep Hastanesi’nde keyif kontrolünden geçti.

Medical Point Gaziantep Hastanesi’nden yapılan açıklamaya göre, al siyahlıların afiyet kontrolleri kulübün sağlık sponsoru olan Medical Point Gaziantep Hastanesi’nde yapıldı.

Yeni transferlerinde düz aldığı sağlık kontrolüne A Takımdan 13 basketçi katıldı.

Detaylı nefes tetkikleri yapılan sporcular, dâhiliye ve kardiyoloji bölümlerinde taharri edildi. Esenlik kontrolü, PCR, Antijen, EKG ve efor testlerinin yapılmasıyla tamamlandı.

Açıklamada görüşlerine saha verilen Gaziantep Basket Takımı Menajeri Öner Stator, 3 sporcunun tayyare biletindeki aksaklık dolayısıyla afiyet kontrolüne katılamadığını belirtti.

A takımdan 13 sporcunun kontrolden geçtiğini, takımın 21 Ağustos’ta Bolu’ya gideceğini paylaşan Statik, şunları kaydetti:

“Bolu’da kullanılmamış sezon dinlenme kampı hazırlıklarına başlayacağız. Sporcular esenlik yönünden gayet mebzul durumdalar. Takımda pozitif bir düzlem var. Umarım metin ve rahat aynı şekilde bu sezonu tamamlarız. Sporcuların kontrollerinden seçkin olumsuzluğa rastlanmadı. Bütünü haddinden fazla bereketli durumda. Medical Point Gaziantep Hastanesi’ne ekibine haddinden fazla teşekkürname ediyoruz.”

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Erhan Muharrir ise Medical Point ailesi olarak zaman Gaziantep Basketbol takımını ağırladıklarını söyledi.

Takımın afiyet sponsoru olduklarını aktaran Yazar, “Basketbolcuların ihtisas muayenelerini yaptık. Kontroller gayet ongun geçti. Hepsinin sağlığı yerinde. sağlıklı ve sakatlıksız aynı zaman geçirmelerini diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Basketbol takımının keyif kontrolünün başarıyla gerçekleştiğini nâkil İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Çakır’da sporcuların PCR, soluk tahlilleri, antijen ve antikor gibi testlerden geçtiğini belirterek, yeni sezonda takıma başarılar diledi.

Share: