GSB dar başvuruları açıklandı

Toyluk ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB elverişsiz başvurularının açıklandığını belirterek, “(KYK) Bir Numara safha düz yerleştirmede tarihimizin en faziletli hile oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

Vekil Kasapoğlu, Ankara Cebeci Yurdu’nda, spor yer müdürlerinin üstelik devre içi katıldığı toplantıda GSB sıkıntılı müracaat sonuçlarına ilgili bilgiler verdi.

2022-2023 eğitim tedris dönemi elverişsiz başvurularına ilişin birinci safha emek sonuçlarını paylaşmak için toplantının düzenlendiğini ifade eden Kasapoğlu, “800 ev, 825 bin kapasite, güvenliğiyle, temizliğiyle, içtimai imkanlarıyla seçme alanda erdemli teveccühe mahzar ayrımsız altyapı ve yaşam alanı. Parçalanmamış gençlerimize onların değerli ailelerine ‘hoş geldiniz’ buyurmak istiyorum.” diyerek konuştu.

Birlik çalışmaların haber odaklı şekilde ve baştan sona ayrımsız sistem yaklaşımıyla ele alındığını vurgulayan Kasapoğlu, “Yurtlar sürecini birlikte çözümleme, planlama ve aplikasyon yerine 3 esas başlıkta yürütüyoruz. Aplikasyon aşamasını fazlara ayırdık. Okus Pokus sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Zaman birinci safha sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Anne amacımız üniversite gençliğini, onların yurtlara yerleşim sürecini arz aktif, bol şekilde zinde koordinasyonla idare etmek.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların tamamen objektif ve dijital ortamda analiz edildiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Darülfünun açım tarihleri il mülk farklı oluyor. Biz dahi bunu göz önüne alarak planlama yaptık. Bir Numara fazı tamamlayarak uygulama aşamasını başlatmış oluyoruz. Hararetli görelik meşgul benzeri düzentileme var. Bu sunturlu çalışmaları güzel neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız. Yapılan başvurular, 12 kamu kurumu aracılığıyla sayısal kendisine çözümleme edildi. Başvurusu geçerli muazzez öğrencilerimiz, sağlık, başarı ve içtimai uzanım kriterleri temel alınarak yeniden ağız ağıza dijital ortamda, nesnel şekilde ayrımsız puanlamayla tespit edildi ve sıralama yapıldı. Oluşan sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula genişlik andıran koyulmak kaydıyla akort yapıldı. Eğer o yurtta meydan yok ise genişlik mümasil ayrıksı yurda desise cereyan etmek kaydıyla bu süreç işletildi.”

“3 faz daha var”

Vekil Kasapoğlu, yerleştirmeler yapılırken üniversitelerin bidayet tarihlerinin ve üniversiteye ilk defa başlayacak öğrencilerin şehre gelişleri üzere konuların özellikle dikkate alındığını söyledi.

Öğrencilerin uyarlama süreçlerinin birlikte ayn önüne alındığını dile getiren Kasapoğlu, gençlerin yanlarında adına onların işlerini kolaylaştırmak istediklerini dile getirdi.

“Birinci faz kayran yerleştirmede tarihimizin sunma faziletli al oranını yüzdelik 80 ile gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, “Ülkemizin sağladığı yurt hizmetlerinin dünyada eşi ayrımsız namevcut. Tığ yüzdelik 80’lik oranı hem birlikte önceki fazda karşılayarak aynı rekoru gerçekleştirdik. 36 ülkenin nüfusundan daha çok kapasiteye erbap mikro altyapımız var. Bu da kurum ve sevinç vesilesidir. Bir Numara safha sonrası 3 fazımız daha var. Bu fazların böylecene her öğrencimiz bu çatının altında bizlerle beraber olacak. Safha, safha sonuçları açıklayacağız, rezerv yerleştirmelerimiz bitmeme edecek.”

İlk fazda 41 ilde yerleştirmenin tamamlandığına dikkati calip Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buralarda ikinci safha uygulamaya geçmeyeceğiz. Sıfır rezerv tamamladık. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Dert, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Yardımcı, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak tevessül etmek üzere 41 toprak merkezimizde birlik başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye mail ilimizde da bu yerleşimi ikinci safha sürecinde angaje etmek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde erkek ve 4 ilimizde kız öğrencilerin cümlesi yurtlara yerleştirildiler. Eylül kocaoğlan içerisinde ikinci faz sonuçlarını gene eskimemiş başarılarla sizlere paylaşacağım. Birlik Türkiye’miz dahi altyapımızı güçlendirmeye bitmeme edeceğiz. Gençlerimizle beraberinde gelişigüzel olmaya devam edeceğiz. Onların umudunu, onların bugünlerini, yarınlarını bahtiyar kılma adına hep gelişigüzel çalışmaya bitmeme edeceğiz. Parçalanmamış gençlerimize sonuçlarımızın okşayıcı olmasını diliyorum. Tek ailemizi, hiçbir gencimizi endişeli olmadan bu süreci bildirme mail şekilde izleme etmeyi referans ediyorum.”

Share: