Hatay’da depremde ölen tıpkısı aileden 5 sevimli Yalova’da toprağa verildi

Hatay’da depremde ölen aynı aileden 5 emanet Yalova’da toprağa verildi

YALOVA – Hatay’da zelzele sonucu yıkılan yapı enkazında hayatını kaybeden ayrımsız aileden 5 can memleketleri Yalova’da toprağa verildi.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde canlı olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremde Hatay’da hayatını kaybeden bir aileden 5 güç Yalova’ya getirildi. Antakya ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Izdırap Apartmanı’nın çökmesi sonucu depresyon altında kalarak ölen Hayrettin Ateş (55), mazi Yalova Paşakent Mezarlığı’nda toprağa verilmişti. Bugün ise Hayrettin Elem’in annesi Meryem Yüksel Yara (78), ağabeyi Mehmet Izdırap kardeşinin eşi Ayşe Keskin ve çiftin kızları İrem Zehir için cenaze töreni düzenlendi.

Yalova Şehir Mezarlığı’nda ikindiye müteakip kılınan cenaze namazından kılınan cenaze namazında enkazdan salim namına kurtulan Mehmet ve Ayşe çiftinin özge evlatları 18 yaşındaki Emre Zehir zorlukla ayakta durdu.

Cenaze namazının peşi sıra Ateş ailesinin 4 ferdi henüz Paşakent Site Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenazeye Ilbay Yaşamış Erol, Yalova Uray Başkan Vekili Mustafa Tutuk, eski YANLIŞSIZ Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel birlikte cenaze törenine katılarak acılı aileye başsağlığı dileklerini sundu.

Share: