Iktisat eleştirilerine Reisicumhur Erdoğan’dan aksülamel: Hani her canip çökmüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Demokratlık Meydanı’nda Sakarya Ivedi Nitelik Hastanesi, büyükşehir yatırımları ve eğitim yatırımları ile yapımı tamamlanan ayrıksı projelerin şişman küşat törenine katıldı. Cumhur Reisi Erdoğan burada yaptığı konuşmada ekonomiyi eleştirenlere bile cevap verdi. Yolların tıklım tıklım mahmul olduğunu söyleyen Erdoğan, “Bu hesaplı canlılığı gösteriyor amma gözü olan görür, dili olan hakkı konuşur, kulağı olan dahi hassas.” dedi.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

“Elinizi vicdanınıza kucak. Ekranları başında bizi izleyenlere sesleniyorum. Türkiye’ye sonuç 20 yılda çok eseri ve hizmeti bunlar kazandırabilir miydi? Ülkenin zaman yaşadığı sevgili ve sıkıntıları bunlar çözebilir miydi? Gençlerimizin beklentilerine bunlar karşılık verebilir miydi? Bu sene eğitim bilimi tedris yılının açılışını İstanbul Sancaktepe’bile yaptık. Sıraların üstünde kitaplar, koruyucu ibret kitapları ücretsiz olarak yavrularımıza sunma edildi. Sınıfta kaç öğrenci vardı? 20 öğrenci. Tığ okurken o sınıflarda 70-80 öğrenci vardı. Nerelerden nerelere geldik.

“6’LI MASAYI DEVİRMEYE HAZIR MISINIZ?”

Öz emeği, gayreti, karşı teri olmayan işlere meni bağlayarak kuvvet üyesi görenleri sandıkta sizlerin ayrımsız nöbet daha uyandıracağınıza inanıyorum. 6’lı masayı gerektiği şekilde kavim yerine devirmeye amade mısınız? Şu anda bunu bu kayran söylüyor. Anca eskisi kadar politik ve toplum mühendisliği oyunlarla istikameti belirlenecek ülke olmadığını bunlara bütün alay malay göstereceğiz.

“RAHATSIZLIKLARI TÜRKİYE’NİN BÜYÜYOR OLMASINDAN”

Sadece SELIM Öğür, Cumhur İttifakı, Tayyip Erdoğan’ı iktidardan düşürmek değil; anne erek Türkiye’yi politika, tutum, dış politikasıyla, güvenliğiyle bilinen yerlere, çetin odaklarına gine bağımlı arkaç getirmektir. Bunların rahatsızlığı bizden değil, Türkiye’nin özgürce özlük politikasını belirliyor, onurluca duruş sergiliyor, üretiyor, büyüyor, gelişiyor olmasındandır. Yolculuk olayları, 17-25 Mesafe, çukur eylemleri, DEAŞ saldırıları, istiklalimizin alelhusus istikbalimizi murat kayran 15 Temmuz darbe teşebbüsü, ekonomimizi kahır tehditlerine büyüklüğünde gerisinde aha bu kasıt var. Zaman gelirken helikopterden köprülerimizi gördük. Osmangazi Köprüsü’nden Müşkül Odalık Doğruca Köprüsü’ne. Vesair taraftan Biga’dan, Sabiha Gökçen’den uçan yolcu sayısı.

“YOLLAR TIKLIM TIKLIM YOĞUN, BU EKONOMİK CANLILIĞI GÖSTERİYOR”

Dünyada albeni limanları mecbur, uçuşları doğru dürüst yapamıyorlar. Türkiye’bile köprülerimiz evelallah vesait gidiyor geliyor. Hani ekonomide herhangi bir taraf çökmüştü, batmıştı. Helikopterden o yoları gördüm. Vesait, otomobiller, otobüsler, kamyonlar, tırlar tıklım tıklım yollar yoğun. Bu tıpkısı şeyi gösteriyor. Konuşu canlılığı gösteriyor. Ama gözü olan görür, dili olan hakkı konuşur, kulağı olan de duygulu. Bunlarda hiçbiri namevcut”Share: