İstanbul iş dünyasından teröre cebin ilişki mesajı

– İstanbul hisse senedi dünyasından teröre cebin bağlanak mesajı

İstanbul’daki kontak ve basar başkanları, yıldırı saldırısında yaşamını yitirenleri İstiklal Caddesi’nde andı

İSTANBUL – İstanbul gelişim dünyası temsilcileri, İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin yaşamını yitirdiği ve 81 kişinin yaralandığı yıldırı saldırısında hayatını kaybedenleri karanfil bırakarak andı. İTO Başkanı Şekib Avdagiç, burada yaptığı açıklamada, “İş dünyası yerine bugüne kadar olduğu kabilinden esasen yegâne yumruk, tek birlik olduğumuzu burada ifham etmek istiyoruz. Bu süreç süresince devletimizin yanındayız. Güvenlik güçlerimizin yanındayız. Ermiş milletimizin yanındayız” dedi.

Taksim İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 81 kişinin yaralandığı yıldırı saldırısında hayatını kaybedenler, İstanbul hisse senedi dünyası temsilcileri yoluyla karanfiller ile anıldı. Hayatını kaybedenlerin anıldığı alana mevrut İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul Endüstri Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, İstanbul Ticaret Borsası Ali Kopuz, İstanbul ve Marmara, Veli, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Tecim Odası Başkanı Tamer Kıran ile İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yüksek Yılmaz saldırının olduğu alana karanfil bırakarak hayatını kaybedenler amacıyla yakarış etti.

“İş dünyası yerine bugüne büyüklüğünde olduğu kadar gene yegâne yumruk, bir tane irtibat olduğumuzu beyan etmek istiyoruz”

İstiklal Caddesi’nde basın açıklaması gerçekleştiren İTO Başkanı Avdagiç, “Zaman İstanbul hareket dünyasını hile fail İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Borsası, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanlarıyla beraber, İstanbul hisse senedi dünyasının temsilcileri kendisine buradayız. Hep bu arada terörü lanetliyoruz. Bu yıldırı sürecinin ortamında olan herkesi kınıyoruz. Biz gelişim dünyası kendisine bugüne büyüklüğünde olduğu kadar esasen bir tane print, bir tane bağlanak olduğumuzu burada göstermek istiyoruz. Bu proses süresince devletimizin yanındayız. Güvenlik güçlerimizin yanındayız. Muazzez milletimizin yanındayız. İnşallah daha çok ülkemizin hakeza iğrenç durumlar yaşamamasını diliyoruz. Bu olaylara destek olan, bu olaylara alın çıkmayan herkesi üstelik çabuk kınıyoruz, lanetliyoruz. İçimizde dışımızda, ev süresince, elverişsiz dışında bu olayları lain cesareti gösteremeyenleri dahi çapkın kınıyoruz. Toplumun hep kesimleri yerine terörün karşısında olmamız gerektiğini ayrımsız yol daha rapor ediyoruz. Ölmüşlere Allah’tan yağmur diliyorum. Yaralılara bile evgin felah diliyoruz” ifadelerini kullandı.

İSO Başkanı Bahçıvan ise “Sefil terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Tedavisi süren yaralılarımıza da müstacel şifalar diliyorum. Türk toplumu baştan sona olduğu kabil bu yıldırı saldırısında de angajman ve tamamiyet içerisinde olduğunu cümle dünyaya göstermiş oldu. Bu eylemleri yapmak isteyenlerin esas amacı, toplumun huzurunu ve yaşantısını durdurmaktır. Bu tuhaf çabalar bu güne büyüklüğünde olduğu üzere işlevsiz kalacaktır. Mıhlı ayaktayız” dedi.

Share: