Kavak Kaymakamı Atar Görevine Başladı

Kavak Kaymakamlığına atanan Faruk Atar, görevine başladı.

Ordu’nun Gürgentepe Kaymakamı iken Samsun’un Kavak ilçesi Kaymakamlığına atanan Faruk Atar, ilçe hükümet konağı önünde toplanan gelgel amirleri yoluyla karşılandı.

Daha bilahare makamına geçen Kaymakam Atar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Samsun’un matrak ilçesi güreşçiler diyarı Kavak’ta fariza yapmaktan duyacağı memnuniyeti tabir etti.

Kendisinin bölgeye ecnebi olmadığını tabir fail Şekerci, “Devletimiz nerede akla yatkın görürse hizmetimi yürütürüm. Buradaki bakım süremde Kavak ve halkı için elimden mevrut gayreti göstereceğim” dedi.

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde 1992 yılında doğan ve Kargaşa’nun Çaybaşı ilçesi nüfusuna mukayyet olan Atar, ilköğretimini Samsun’un Çarşamba ilçesinde, ortaöğretim eğitimini ise Kalabalık’nun Ünye ilçesinde tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Amme Idaresi Bölümünden bir çevrim erken ve kesim birincisi namına 2015 yılında çıkışlı olan Atar, 2016-2020 yılları beyninde İstanbul Balaban Mükellefler Kazanç Dairesi Başkanlığı’nda Sağlık Uzmanı kendisine görev yaptıktan sonradan 2020 yılında yapılan İçişleri Bakanlığı 109. Aktarılma Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Veca Kaymakam Adayı yerine Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Balkı ilinde İl Dalan Stajını, Malatya ve Zonguldak illerinde Mülkiye Müfettişi refakatinde Teftiş Stajını bütünleyen Atar, Kalaba Ünye ve Giresun Tirebolu ilçelerinde ise Ilçebay Refikliği stajlarını başarıyla gerçekleştirdi.

14 Gücük Ay 2022 tarihinden beri Gürgentepe Kaymakamlığını yürütmekte iken Kavak Kaymakamlığı görevine atanan Atar’ın iyi derecede İngilizce bildiği, evli ve aynı bala babası olduğu öğrenildi.

Share: