Kayınvalidesine cinsî tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan damada 6 sene mapushane

Bolu’de kayınvalidesine seksüel tacizde bulunduğu gerekçesiyle yargılanan maznun, sonuç yol bilgili karşısına imdi. Savunmasında suçlamaları akseptans etmeyerek, “Bugüne kadar kendisiyle 4-5 el yakınlaşmamız oldu” diyen sanık, 6 yıl 3 ay mapushane cezasına çarptırıldı.

Olay, 2019 yılında Bolu’nun merkeze tutkun Civril köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, 55 yaşındaki V.D., damadı R.A. ile kızını ziyarete geldi. Kızı ve damadının birlikte kestirmece 23 periyot küsurat V.D., Bolu merkezde kâin akrabalarına gitmek üzere R.A.’dan arkalama istedi. R.A.’nın aracına binerek yola çıkan V.D, makine içerisinde damadı vasıtasıyla seksüel tacize uğradığını iddia etti. Kayınvalidesinin şikayeti konusunda R.A. için “çağ yahut kayınbirader hısım ilişkisinde mevcut kişiye alın eşeysel hamle” suçundan sorun açıldı.

“Zorla beni öpmeye başladı”

Eşeysel hareketli iddiasıyla açılan davanın duruşması, Bolu 2’nci Bati Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam etti. Duruşmada dinlenen kayınvalide V.D., damadı ve kızının 10 yıldır evli olduğunu ve dokunaklı geçimsizlik problemi yaşadıklarını belirterek, “Olay akşamı damadımla akrabamın yanına müracaat etmek isterken, beni ıssız bire yere götürdü. Zorla beni öpmeye başladı, sonraları dahi arabanın dışına çıkardı. Burada da tacizlerini sürdürdü. Çantamdan çakıyı çıkarıp, ‘Seni öldürürüm. Beni gideceğim yere bırak’ diye bağırdım ve tacizden vazgeçti. Antrparantez namına ‘Bırak beni, ben tıpkı anneyim’ diye niteleyerek da bağırdım. Kendisinden şikayetçiyim. Bu olaydan sonra haddinden fazla kötü davranışlar bile ortaya imdi. Yengem beni arayıp, damadımın tıpkısı olayı namına üstelik yaptığını, ayrıca amcasının kızına üstelik tensel istismarda bulunduğunu üste amcasının korktuğundan etraf evini yürütmek zorunda kaldığını söyledi” dedi.

“Bugüne büyüklüğünde kendisiyle 4-5 kat yakınlaşmamız oldu”

Savunması üzere bayram hakkı verilen R.A. ise suçlamaları kabul etmeyerek, “Fenomen günü kayınvalidem ile arabaya bindik. Bugüne kadar kendisiyle 4-5 defa yakınlaşmamız oldu. Yolda giderken başım ağrıdı ve kayınvalidemden komprime istedim. Bana 2 mülevven hap verdi. Aynı müddet sonradan sersemlemeye başladım. Hangi yaptığımı bilmiyordum, yakınlaşmamız olmuş gibi amma zorla namına tensel saldırıda bulunmadım. Üzerime tehirli suçlamayı kabul etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, suçu işlediğine kanma getirdiği R.A.’nın 6 sene 3 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi. – BOLU

Share: