Mustafa Adıgüzel: “Amme Kurumlarına Ait Misafirhaneleri, Pansiyonları 3 Aylığına Gençlerimize Açsınlar”

CHP Kalaba Milletvekili Mustafa Adıgüzel, öğrencilerin barınma sorununa ilgili, “3 aylığına kamu kamu kurumlarına ilgili misafirhaneler, pansiyonlar, değişik cemiyet ve vakıfların konaklama alanlarını, yerel yönetimler gine kişi alanlarını gençlerimize açsınlar. Deneyimsizlik ve Spor İl müdürlüklerimiz illerdeki alelade pansiyon ve otelleri kiralayarak 3 aylığına aceleci ayrımsız çözüm üretebilir” dedi.

CHP Cıvıl Cıvıl Mebus Adıgüzel, öğrencilerin tahaffuz sorununa ilgili izah yaptı. Adıgüzel şunları kaydetti:

“HANGİ OTEL ODASINDA 6 KİŞİLİK YATAK VAR SAYIN ERDOĞAN?”

“Yıpranmamış terbiye sezonu öncesinde esasen on binlerce öğrencimiz açıkta kaldı. Tahaffuz sorunları var. KYK yurtlarında meydan bulamadılar. Karı kiraları bile beyninde. Bir Vakitler 3-4 öğrenci tıpkısı evde kalabilirken demincek gaz, zindelik, akarsu fiyatları dolayısıyla 7-8’i ayrımsız araya gelse götürmeleri gibi değil. Şu anda KYK yurtları sıkıntılı. Bakmayın siz Erdoğan’ın ‘Yurt kapasitelerini arttırdık’ dediğine. Zira artan sıkıntılı kapasitesi değil. 3 şahsiyet odaları 6 kişilik yaptılar, delik kapasitelerini arttırdılar. Erdoğan, otel konforunda sıkı hizmeti vermekle övünüyordu, hangi otel odasında 6 şahsiyet yatak var Sayın Erdoğan? Neymiş ’45 lira tahsil kredisini dahi 800 liraya çıkarttık’ diye niteleyerek övünüyor. O 45 lira dediği dönemdeki düzem fiyatlarıyla, ortalık gelgel gücüyle bugünü karşılaştırdığınızda zaman bin 600 lira olması geçişsiz. Esasta 45 liradan 22 liraya indirilmiş verdiği tahsil kredisi. Geçen yıl elan 8 liralık olan dolar, tıpkı yılda 18 liraya ulaştı Sayın Erdoğan. Karşılaştırdığınız şeyler bedel şeyler değil.

“BÜTÜN AMME KURUMLARI, MİSAFİRHANELERİ ÖĞRENCİLERE TAHSİS EDELİM 3 AYLIĞINA”

Cahillik Spor Bakanı var. Hile makinesi kabil yalanın bini bin mülk ya Erdoğan’ı aldatıyor evet da Erdoğan toplumu ve gençleri aldatıyor. Akak kapasitesinde artış falan namevcut. Rastgele özdek ortada. Buradan herkese tıpkısı davet fethetmek istiyorum. Bu gençlerimiz beyninde kalmasın. Şu anda birçok zinde, kayıt yaptırmadan yıllarca emek verip kazandığı okulundan vazgeçip evlerine okşamak zorunda kalıyor barınma sorunu zımnında. Yetişek hakkı anayasal tıpkısı doğruluk. Bu gençlerimize tıpkısı el açalım, bap açalım. Şunu yapalım: Hep kamu kurumları, misafirhaneleri derhal bu öğrencilere tahsis edelim 3 aylığına. Amme hukuksal kişiliğine erbap bir nice gurur, toplum örgütü var. Bunların hepsinin yurtları var. Domestik yönetimler var. Bunların hepsinin eski randevularını bozma ederek, 3 aylığına mecmu amme kurumlarına ait misafirhaneler, pansiyonlar, özge topluluk ve vakıfların konaklama alanlarını, yerli yönetimler tekrar özlük alanlarını gençlerimize açsınlar. Toyluk ve Spor İl müdürlüklerimiz illerdeki hoşur pansiyon ve otelleri kiralayarak 3 aylığına aceleci tıpkı hal üretebilir.”Share: