Nişanı tahrip ettiler, parasını AFAD’a bağışladılar

Nişanı iptal ettiler, parasını AFAD’a bağışladılar

BALIKESİR – Balıkesir’bile nişan hazırlıkları yapan His Belirgin ve Ulu Osman çifti aileleri ile birlikte verdiği eş kararla düğün salonunda yapacakları şiar törenini halel ederek parasını depremzedelere bağışladılar.

Balıkesir’üstelik lokanta işletmecisi Kağan Açıkça, kızının andıran zamanda gerçekleşecek şiar töreni için tutacakları dernek salonunu halel ederek parasını AFAD’a bağışladı. Kızının ve damadının iznini alarak depremzedelere destek olan familya, böyle tıpkısı zamanda belgi yapmanın akıllıca olmadığını söyledi.

Nişan üzere bütün hazırlıkları yaptıklarını ve yer sarsıntısı sonrası bunu fek ettiklerini söyleyen gailesiz kızın babası Hakan Degaje, “Bu dönem içerisinde kamu salon parasını, gayrı masrafların hazırlıklarını yapmışken bu zelzele ile keder tıpkı görüngü yaşadık. Kızımla o devir tamam salon parasını ödeyecekken, kızıma hakeza tıpkısı şeye ister yok. Bu acının ortamında oynamanın akıllıca olmayacağını söyledim. Bunun adına nişan masrafımızla depremzedelerden aynı kaç ailenin ev ihtiyacını, bir şeyini karşılarız dedim. Kızım dahi bu durumdan haddinden fazla bahtiyar oldu” dedi.

Van’bile leşker olan damadının üstelik müspet fikrini düz Bulutsuz, “Damadımda bu düşüncemizden hava bahtiyar oldu. Demincek biz dahi oraya yapacağımız bilcümle masrafı Allah’ın izniyle, Allah’ın akseptans etmesiyle depremzede kardeşlerimize AFAD üzerinden gönderdik. İnşallah bire bir insanlığa anahtar olabildiyse ne mutlu bizlere” şeklinde konuştu.

Share: