Okan Ekşimsi: “Icardı ve Kaan Ayhan ile görüşmelerin artan 3 devir içerisinde biteceğini düşünüyoruz”

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Ekşimsi, transferlerle ilişkin yaptığı açıklamada, “Icardı ve Kaan Ayhan ile görüşmelerin inşallah mütezayit 3 gün içerisinde biteceğini düşünüyoruz. Onun yanından bir, iki sunum daha kadromuzu güçlendirecek aktör bakıyoruz” dedi.

Spor Pupa Süper Grup’in 5. haftasında Galatasaray evinde karşı karşıya geldiği Gaziantep FK’yı 2-1 yenik etti. Maçın arkası sıra planlı basın toplantısında açıklamalarda kâin Galatasaray Beceri Direktörü Okan Buruk, “Bu haftaki TFF, Galatasaray Adası, çolpa maç sonrası yaşadığımız düzlük olayları istemediğimiz aynı hafta oldu. Bundan üzüntümü belirtiyorum. Haddinden Fazla farklı hikayelerin olduğu tıpkısı maç oldu. Sonuna kadar Galatasaray takımı, maçı seyredenlere ferah şeyler izlettirmeye çalıştığı tıpkı maç oldu. Bunun beraberinde rakibi suçlamıyorum, maçı müdür tıpkısı yargıcı var. Çokça fazla kavisli karar verdi. Maçı kaybetti. Maçın içinden dakikaları rakibin almasına bile fırsat verdi. Hakemlerin topun oyun kalmasını süreleri hangi kadar azalttıklarını zaman bire bir posta elan gördük. Tıpkı yol da uyarmadı. Sunulan hatalı kararlar. Hatalı kırmızı kart. Oyun ortamında birçok şeyi aleyhimize verdi. Seçkin sabık gün yükselen performansımız var. Maçın başında pozisyona girsek üstelik, ikinci yarı 11-10 oyunu değerlenmem benim için çok muhteşem. Daha domine fail, topa erbap olan, rakibe sıkıntı eden, ceza atışı kaçıran, son dakika golüyle maçı kazanan aynı takımdık. Oyuncularımı tebrik etmek, teşekkür emreylemek istiyorum. Seyircimiz muhteşemdi. Zaman Galatasaray takımı birlikteliğini sahada gösterdik. İnanılmaz tıpkı bahtiyarlık yaşıyorum. 3 nokta yüce. Onun beraberinde 10 kişiyle maçı çalmak bizim üzere önemliydi” diye niteleyerek konuştu.

“Sacha Boey bozukluk diledi”

Sacha Boey’in durumunun sorulması üzerine Ekşimsi, “Sacha 4 Temmuz’üstelik geldi. 1 haftalık gecikmesi oldu. Onun birlikte bozuk menajerlerinin kulüpten infirak istediği vardı. Burada bizim üzere şanlı olan farklı oyuncular. Bizle gelişigüzel düzlük almadı. Daha ahir bölümde esasen kendisi ile görüştük. Rezerv takımla antrenmanlarını yaptı. Bizim kontörlümüzdeydi. Devamında öz menajerinden heves olmuştu, kusur dileyip, tekrar kabul etmek istiyor diye niteleyerek. Sakatlıklarla gelişigüzel Sacha’yı çağırdık. Benden defo diledi. Takımla alay malay antrenmanlara aldık. Antalyaspor maçıyla gelişigüzel oynamaya başladı. Haddinden Fazla da ferah takat sınırı sergiliyor. Bugün de sahanın iyilerinden biriydi. Biz dahi formayı ona veriyoruz” şeklinde konuştu.

“Kerem’e güveniyorum”

Gol sayısının bir iki olmasıyla ilgili gelen eleştirilere cevap veren Okan Ekşimsi, “Gol sayısı düşük olabilir ama bunun birlikte oynadığınız oyun savunmalı oynasak haklısınız diyeceğim ama oynadığımız hep maçlarda domine eden, tüm istek atamayan olduk. Bu ofansif oyunumuzu bugün üstelik sürdürdük. Goller gelecek. Oyuncular kendilerine olan güvenlerini kazanacak. Bando olma önünde gol atmak majör. Gol pozisyonuna giren takımıyız. Benzeri yandan Galatasaray geçen zaman sunma çok gol yiyici takımlardandı. Bu yıl bu sayıyı birlikte düşürdük. Bu da büyük. Kerem da burada yüce tıpkı oyuncularımızdan biri. Asalet haddinden fazla gani çalışıyor, iyi niyetle çalışıyor. Soyluluk’in çalışmasından mutluyum. Kimi Vakit bu dönemler oyuncular de olabiliyor. Seferovic’üstelik da tıpkısı şeyi gördük. Gene çıkacağını biliyoruz. Elan yukarılara çıkma. Oynadığı oyundan sorumlu olan üstelik benim. Burada Asalet’i elan gür duruma getireceğiz. Oyuncumuza güveniyorum” ifadelerini kullandı.

“Benim isteğim biz lacerem hazırlanıyorsak hakemler de ayrımsız şekilde hazırlansın”

Maçın hakemi Yaşar Kemal Güzel üzere birlikte konuşan Ekşimsi, “Maç öncesi Yaşar Eksiksizlik Iyi ismini görünce keder taşımaya başladık. Domates Dolması söylemeyeceğim. Benim Başakşehir’üstelik akıbet maçın da hakemiydi. Esasen aynısını yapmıştı. Epureanu’ya al kart göstermişti, Abdülkerim’e gösterdiğinin bir benzeri şekilde. O performans beni şaşırtmadı. Konsantrasyon yerine çokça oyun içerisinde giren, iletişimi tutkun bir olan yargıcı. Galatasaray’ın sabık seneden gelen hafızası var hakem kararlarıyla rabıt. Bu yıl dahi tıpkısı şekilde başlaması bizi talihsiz ediyor. Yıpranmamış MHK, kullanılmamış federasyon var. Bunun için yazık yapmalarını istemiyoruz. Hataların hastalık olduğunu çözemiyoruz. Hoppadak bize cebin değil rakiplerimize lehine de sunulan yanlış kararlar var. Bundan sonraki haftalarda henüz mütekâsif olsunlar. Benim isteğim, biz kuşkusuz hazırlanıyorsak hakemler de aynı şekilde hazırlansın” dedi.

“Icardı ve Kaan Ayhan ile görüşmelerin kalan 3 zaman içerisinde biteceğini düşünüyoruz”

Mauro Icardı ve Kaan Ayhan’ın transferi durumlarıyla ilgili vukuf veren Okan Buruk, “Icardı ve Kaan Ayhan ile görüşmelerin inşallah küsurat 3 çevrim içerisinde biteceğini düşünüyoruz. Onun yanından bir, iki tane daha kadromuzu güçlendirecek oyuncu bakıyoruz. Aktör icat etmek kıytırık değil. Çokça aşkın de seçecek ortaya çıkmıyor. Hem başkanımız, hem Erden Komutan hem hep yöneticilerimiz para aktarımı üstüne ellerinden geleni yapıyorlar. Maddi ve manevi fedakarlığı seçme kalem yapıyorlar. Bire Bir hoca adına çok şanslıyım. Galatasaray taraftarının istediği transferleri yapmaya çalışacağız. Kulüpte kesiksiz oyuncu seyrediyoruz” şeklinde konuştu.

Taylan Antalyalı’nın durumu

Taylan Antalyalı’nın durumunun sorulması üzerine Buruk, “Bu sene 3 pasaj orta düz oyuncusu geldi. Güzeşte seneden küsurat oyuncularımız vardı. Onlarla birlikte yarış başladı. Galatasaray takımının başarısı üzere Taylan da her antrenmanını yapıyor. Kişilik ve karakter kendisine sevdiğimiz ayrımsız oyuncu. 15 yaşından beri tanıdığım tıpkısı aktör. Şu anda kadroda düz alamadı. Bundan sonraki dönemde hem kulübümüzün hem onun düşüncesi etrafında tıpkısı formasyon olacaktır. Orada tıpkı yoğunluğumuz var. Gailesiz oyuncularımız var. Hamza bizim üzere koca aynı oyuncu. Altyapıdan birçok oyuncu var. Zaman Zaman bu şekilde kararlar alabiliyoruz” diye cevap verdi.

Emin Bayram’ın Çekince Tabur’de oynamasının Gaziantep maçında gani oynamasını sağladığını belirten Okan Buruk, “Tehlikesiz’i 11’üstelik oynayabilecek tıpkı oyuncu yerine görüyorum. Tedbir kampını çok bereketli geçirmişti. Bire Bir sakatlığı oldu. 1 aydan fazla bizle beraber değildi. Bugün de çok bol oldu. Tümü şen kullanan ayrımsız aktör. Ayaklarının dahi gür olması bizim üzere mefret. Zaman performansından dünya haddinden fazla mutluyum. Ihtiraz Öbek maçları oyuncularımız üzere tıpkısı yandan birlikte çok iyi oluyordu. Bizim topluluk çokça önden gitti, çok çok gol attı, çokça maç kazandı, çabucak kütle bitti o yüzden herhalde” diye niteleyerek sözlerini tamamladı. – İSTANBULShare: