Kalabalık Kent Hastanesi yüzde 50 tamamlandı

Kargaşa Kent Hastanesi yüzdelik 50 tamamlandı

ORDU Kalabalık’birlikte yapımı bitmeme fail 900 yataklı şehir hastanesinin sert inşaatı yüzde 50 tamamlandı.

Kargaşa Üniversitesi yoluyla yer tahsis edilen, yapım aşamasına 2021 yılının Mart ayında başlanan 900 yataklı kent hastanesinde çalışmalar kül hızıyla bitmeme ediyor. Yer yolu kenarında, Kargaşa Üniversitesi yerleşkesi içerisinde yer düz hastanesinin toplamda 2 yıl gibi tıpkı sürede tamamlanması hedefleniyor. Kentin ana ihtiyaçlarından birisi olan şehir hastanesinin tamamlanması ile yıllardır muhtemel şifahane sorunu birlikte çözüme kavuşacak.

Ordu Şehir Hastanesi’ne 8 farklı noktadan erişim sağlanacak

Kargaşa Büyükşehir Belediyesi Bilim İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerinin de ulaşım amacıyla icraat gerçekleştirdiği alanda hastaneye ulaşım sıkıntısı yaşanmaması amacıyla ilk yerine Kalabalık- Giresun karayolundan yaklaşık 2 kilometrelik angajman yolu açmada icraat tamamlandı. Değişik noktalardan da muvasala imkanlarının kolaylaştırılması yerine ekiplerin alanda çalışmaları bitmeme ediyor. Tekmil bu icraat bittiğinde ise site hastanesine 8 farklı noktadan erişim imkanı olacak.

“Yer iller için bile dolgunca oldu”

Cemal Er Kişi isimli vatandaş, Kalabalık’da geniş yetenekli ayrımsız hastaneye yıllardır gerekseme olduğunu belirterek, “Biz hastanenin tamamlanmasına seviniriz. Bize bakım verenlerin başımızın üstünde yeri var. Bu hastaneye çokça ihtiyaç vardı, yapanlardan Allah razı olsun” dedi.

“Kalaba amacıyla şişman tıpkısı ihtiyaçtı”

Kargaşa Site Hastanesi’nin mıntıka amacıyla haddinden fazla müfit olacağını düşündüklerini söyleyen Ulu Fuat Karaman isimli yurttaş, “Bence çok balaban aynı ihtiyaçtı. Böyle bir hastanenin şehrimize kazandırıldığı amacıyla memnunuz. Farklı hastanelerin yükü nazik oranda kalkacak, sair iller de faydalanacak. Rastgele taraftan araç ile ulaşılabilecek bir konumda olduğu için insanlar meşakkat çekmeyecekler. Yapanlardan Tanrı razı oldun” şeklinde konuştu.

Share: