Rize marifet: Rize’de okulların basketbol potalarını patika lisesi öğrencileri yapıyor

Rize’de okulların basket potalarını meslek lisesi öğrencileri yapıyor

RİZE Rize’de meslek lisesi öğrencilerinin ürettiği basket potaları ve masa alan topu masaları ihtiyacı olan okullara gönderiliyor.

“Temel Eğitimde 10 Bin Ekol Projesi” çerçevesinde eğitimde okulların ihtiyaçları giderilmeye bitmeme ediyor. Rize’nin Ardeşen ilçesinde kâin Ardeşen Mesleksel ve Ustalık Küçük Asya Lisesi Araba Teknolojisi alanında basket potaları üretildi. Okulun kayran öğretmenleri ve 11 Araba Tasarım öğrencisi yoluyla Rize ve Artvin illerindeki bulunan okullara toplamda 62 skor pota yapıldı. Üretilen potalar 50 nüsha beş potası, 6 adet ortaokul potası ve 6 sayı anaokulu potası yerine üretildi. Okulda yapılan basket potaları Rize’nin 10 ilçesinde kâin 17 okula basketbol potası verildi.

Öte yandan Giresun Mesleksel ve Maharet Küçük Asya Lisesi aracılığıyla Rize’nin 9 ilçesindeki 18 okula masa topu seti yaparak teslimatına başladılar.

Konu ile ilişik açıklamada bulunanan Rize İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Engin Soğurgan, “Bakanlığımızın yürüttüğü ‘Asıl Eğitimde 10 Bin Okul Projesi’ var. Bu projede okullarımızda iyileştirmeler yapılıyor. Bugünde bu projeyle ilişik birt okuldayız. Hep 17 okula basket potası 18 okulumuza bile masa tenisi seti yapıldı. Yaptığımız potaların montajını yapıyoruz. Okullarımıza dağıtımlarını yapıyoruz. Basket potalarımız Ardeşen Ardeşen Mesleksel ve Maharet Rum Lisesi aracılığıyla üretildi. Burada şahsen öğrencilerimiz basket potalarını ürettiler. Giresun Giresun Mesleki ve Beceri Anadolu Lisesi tarafından masa tenisleri üretildi ve dağıtımları yapılıyor” şeklinde konuştu.

Share: