Şeb bekçisinin itiraflarının arkası sıra 3 kıya çözüldü! Aralarında Galatasaray kongre üyesi birlikte var

Pendik’te 2006 yılında bir tekstil firmasının muhasebeciliğini özne Bülent Çipo içerisinde personelin maaşları olan 80 bin teklik servet meşgul sandık ile ortadan kayboldu. Bülent Demir’in cesedi, 10 aktarılma sonra bacakları, elleri, ağzı ve gözleri koli bandıyla angaje ve boğazı kesilerek maktul adına Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki ormanlık alanda bulundu. Polat sandık ise, Sakarya’nın Geyve ilçesinde açılmış halde bulundu. O dönemde jandarmanın yaptığı araştırmalarda, Bülent Demir’i öldürerek kasadaki paraları çalan kişilere ulaşılamadı.

Bülent Çıpa

GECE BEKÇİSİ HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Faili belirsiz kendisine artan dosya, Kocaeli İl Asayiş Idarehane Müdürlüğü Cinayet Kesim Amirliği ekipleri marifetiyle kestirmece 1,5 ay geçmiş gene açıldı. Ekipler yaptıkları araştırmada, 2006 yılında muhasebecinin kaybolduğu firmada çalışan gece bekçisi olan Mustafa M.’yi gözaltına aldı. Sorguya alınan Mustafa M., kasadaki parayı vira etmek için A.B.E. ve Erek Medar ile çekim yaparak olayı gerçekleştirdiklerini itiraf etti. Bülent Çipo’i kendilerini tanıdığı amacıyla öldürdüklerini söyleyen Mustafa M., çelik kasayı ise M.Ö. ve M.K.Ö.’nün yardımı ile açtıklarını, ancak bu kişilerin cinayetten haberinin olmadığını söyledi.

Mustafa M

SUÇ ORTAKLARINI ÖLDÜRDÜLER

İfadesinde, olayın üzerinden 8 sene geçtikten sonra, 2014 yılında, yanlışlık ortağı Hedef Dayanç’ın kendisini ve A.B.E.’yi polise gitmekle gözdağı ettiğini belirten Mustafa M., A.B.E. ile gelişigüzel Tasavvur Destek’ı öldürerek cesedini İstanbul Kurtköy’da ormanlık alana attıklarını itiraf etti. 2014 yılından bu yana faili müşevveş namına küsurat Murat Medar cinayeti dosyası de kapatıldı.

GALATASARAYLI KONGRE ÜYESİNİN CİNAYETİNİ BILE İTİRAF ETTİ

Sorgusu bitmeme eden Mustafa M., 2018 yılından bu yana zayi olarak aranan Galatasaray Kongre Üyesi hareket insanı Uğurlu Güzel cinayetinden dahi bahsetti. Uğurlu Güzel’yu aralarında matlup verecek meselesi bulunan M.B. isimli aynı kişinin makine içerisinde öldürdüğünü belirten Mustafa M., daha sonradan M.B.’nin babası B.B. ile alay malay cesedi parçaladığını ve Pendik Esenyalı bölgesinde otoban kenarındaki bire bir alana gömdüklerini söyledi. İtiraf üstüne Mustafa M., söylediği bölgede yer göstermeye götürüldü. Şüphelinin gösterdiği alanda yapılan hafriyat çalışmalarında, Uğurlu Iyi’ya ait ceset ve kemik parçalarına ulaşıldı. Ahval İstanbul ilinde gerçekleştiği üzere, dosya bu aşamada İstanbul emniyetine devredildi.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE GÖNDERME EDİLDİ

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Mustafa M., gönderme edildiği adli makamlar eliyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mustafa M.’nin ifadesinden yola çıkılarak gözaltına alınan A.B.E., M.Ö. ve M.K.Ö. ise işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra zaman adliyeye atif edildi.

Bülent Destek
Uğurlu GüzelShare: