Sıcaktan bunalanlar Barış Gölü’ne akın etti

Sıcaktan bunalanlar Hazar Gölü’ne akış etti

ELAZIĞ Elazığ’dahi sıcaklıkların sezon normallerinin üstünde seyretmesiyle hafta sonunu de vesile alim vatandaşlar, Hazar Gölü’ndeki plajlara akın etti.

Elazığ ve bölgesinde albeni sıcaklıkları sezon normallerinin üstünde seyretmeye devam ediyor. Sıcaktan bunalan ve genişlemek isteyen vatandaşlar ise hafta sonunu dahi okazyon isteyerek Hazar Gölü’nün kıyısında mevcut plajlara akış etti. Özellikle Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Mardin ve Batman özellikle koyulmak amacıyla belde illerdeki vatandaşlar, denize uzak olmaları zımnında Sulh Gölü’nü tercih ediyor. İki ada ve saklı kenti bulunan Sulh Gölü çevresi, apart otel, kamp otağ alanları ile tatilcilerin flaş mekanı oldu. Akdeniz ve Iye sahillerini aratmayan Barış Gölü’nde tatilcilere şezlong, güncek, deniz bisikleti, havza turu üzere imkanlar da sağlanıyor.

Havanın yunak olduğunu tamlayan Emrullah Ruhlu, ” Diyarbakır’dan buraya açılmak amacıyla geliyoruz. Sivrice sunturlu tıpkı yer. Çocukları getirdik, gezdiriyoruz. Onlar üzere mübayenet oluyor. Bunaltıcı havalarda buranın havası bize haddinden fazla gani geliyor” dedi.

Tuğba Girgin, “Elazığ’dan geldim. Çekicilik ve Sivrice çokça pir. Bu sene sıcak gidiyor. Gölde serinliyor ve evire çevire fasıla geçiriyoruz. Kavim Antalya’ya İzmir yahut Muğla’ya müracaat etmek namına burayı yeğleme edebilir. Yatırımlar yapılabilir” diye niteleyerek konuştu. Sivas’tan geldiklerini aktaran Bulunmaz Duranay ise “Eşim Elazığlı, tatili okazyon düşünülerek buraya geldik. Hava hamam. Havza anlımda birlikte Elazığ hamam benzeri şehrimiz. Bizde ferahlamak anlamında kaçamak adına buraya geldik” şeklinde konuştu.

Share: