Tatvan’da zorunlu şita lastiği denetimi yapıldı

Tatvan’da mecburi kış lastiği denetimi yapıldı

BİTLİS Bitlis’in Tatvan İlçe Inanma Müdürlüğü Trafik Fal Çağ Amirliği ekipleri yoluyla mecburi şita lastiği denetimi yapıldı.

Kış mevsimine girilmesiyle gelişigüzel tam ülkede şehirlerarası yük ve geçici taşıyan ticari araçlar üzere şita lastiği zorunluluğu zaman itibariyle başladı. Kentin galiba noktalarında lastik denetimi işleyen trafik polisleri, şehirlerarası yük taşıyan ticari araçları biricik yegâne durdurarak lastik kontrolü yaptı.

Bitlis’te itici albeni şartlarında karlı ve buzlu yollarda sakıncasız benzeri gidiş geliş ortamının sağlanması, ters lastik kullanımından kaynaklı beklenen trafik kazalarının önlenmesi için gidiş geliş polislerince yapılan denetimlerde, ticari araçların şita lastiği olup olmadığı arama edilerek lastiklerin diş derinlikleri ölçüldü.

Kış lastiğinin can ve para güvenliği açısından yüce olduğunun vurgulandığı denetimlerde, sürücülere uyarılarda bulunularak trafik güvenliği ile ilişik brifing broşürü dağıtıldı. Denetimlerin bitmeme edeceği bildirildi.

İnsanlar için dirimsel önem arz fail tıpkı teftiş olduğunu dile getiren Sınırlanmış Özyer ünlü vatandaş, “Trafik polislerinin görevini yapması bizim amacıyla çokça adamakıllı. Her şeyden önceki bizi düşündükleri amacıyla bu görevi yapıyorlar. Herkesin şita lastiklerini takmasını istiyorum. Özellikle ticari araçların” diye konuştu.

Bilcümle sürücülerin kışlık lastiklerini takmaları gerektiğini tamlayan Turgut Hüseyni ise “Aplikasyon aşağılık adamakıllı ve beğendim. Biz memleketimizi bildiğimiz üzere 1 Ara tarihini beklemeden taktık. Yaklaşık ayrımsız aydır memleketimizde itici çekicilik hakimdir. Tığ üstelik erkenden lastiğimizi taktık. Hep sürücülerin de mutlaka takmalarını istiyoruz. Bu aksiyon şakaya gelmez” dedi.

Barış Kara ünlü vatandaş ise hareket yoğunluğundan periferi mecburen bugüne bıraktığını anlatım ederek, “Demin gidip lastiklerimi takıyorum” şeklinde konuştu.

Share: