Tokat’ta yangında hayvanları katil olan çiftçiye 120 koyun ve inat verildi

Tokat’ın Erbaa ilçesinde ağılında sâdır yangında 120 keçisi katil olan Şayan Kökçü’ye, 120 küçükbaş armağan edildi.

Yaylacık köyünde hareketli Kökçü’nün ağılına 29 Ocak’ta sâdır yangında 120 keçi temizlik oldu.

Tokat Maya Kucak Keçi Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla gerçekleştirme edilen 120 kucak ve inat, Kökçü’ye verildi.

Kökçü, gazetecilere, tün uyuduğu sırada ağılın yandığını belirterek, “Kız kardeşim ‘arkaç yanıyor’ dedi. Gittiğimde arkaç yanıyordu. Keçilerim temizlik oldu. Ilişki başkanı ve yardım fail herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Temas Başkanı Turan Saldırıcıer ise sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin amaçlarından birinin da insanlara yardım etmek olduğunu söyledi.

Boy Bos Kökçü’nün dokunaklı benzeri fenomen yaşadığını aktaran Saldırıcıer, şöyle konuştu:

“Yetiştiricilerimize kanı gönderdik ve mağdurluk üzerine bilgilendirdik. Tokat yetiştiricisi bu konuda haddinden fazla hassas. Elden Tokat değil, Samsun’u, Amasya’sı seçme taraftan arkadaşlar yardım etmek istedi. SELIM Fırka Mebus Sayın Mustafa Arslan, CHP Milletvekili Sayın Kadim Durmaz’a teşekkür ediyorum. Hem maddi hem dahi manevi bindi bulundular. Erbaa İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz yanımızda. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bari bu olay olmasaydı amma yaşandı. Bugün mutluyuz çünkü arkadaşımızın mağduriyetini giderdik. Tıpkı koyun kimseye bir özdek yapmaz ama 120 koyun veya keçinin katil olması tıpkı arkadaşımızı, bire bir evi, bire bir ocağı çetin manada mağdur ederdi. Yetiştiricilerime samimi teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun.”

Share: