Neşelilik şirketlerinden planlı boşluk ‘yatırım ve bakım’ söylemek açıklaması

BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, tüketicileri ‘planlı gedik nedir, niye yapılır?’ konularında bilgilendirmek amacıyla kuma aynı izah yaptı. Açıklamada, şebeke ıslah, tesislerin yenilenmesi ve yatırım çalışmalarının muttasıl bitmeme ettiği rapor edilerek, “Bu sırada çalışmaların fert ve mülk güvenliğini gözdağı etmemesi yerine gerekli namına düzenlenen kesintiler gündeme gelebilmekte. Planlı icraat sırasında tüketicilerimizin mağdurluk yaşamaması için 48 saat önceleri kamuoyuna vacip bilgilendirmeler yapılmakta” denildi.

Boğaziçi Elektrik Tevzi A.Ş. (BEDAŞ) İstanbul Avrupa Yakası’nda, Akdeniz Hareketlilik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) Antalya, Burdur ve Isparta’da, Çamlıbel Zindelik Tevzi A.Ş. (ÇEDAŞ) de Sivas, Tokat ve Yozgat’ta bütün 8,7 milyonu aşan kullanıcıya akıcı ve kaliteli canlılık dağıtım hizmeti sunmak üzere 7 periyot 24 saat fariza başında.

TÜKETİCİ 48 SAAT ÖNCELERI BİLGİLENDİRİLİYOR

Bölgelerindeki kullanılmamış yerleşim yerlerine enerji çatlamak, mütezayit okullu karşılık yöneltmek, kâin altyapıyı güçlendirmek için envestisman, bakım ve tamirat çalışmalarını sürdüren BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, bu tam hareket güvenliği kuralları ve kâin mevzuatlar çerçevesinde fert ve mülk güvenliğini seçmek amacıyla belirli aynı izlence dahilinde düzenlenen kesintilere gidiyor. Tüketicilerin bu kesintilerden asgari seviyede etkilenmesi hedefiyle dağıtım şirketleri, planlı kesintilerin duyurusunu 48 saat öncesinden internet siteleri ve ayrıksı bildirişim kanalları üzerinden yapmaktadır.

Bir bölgede “yatırım ve bakım” yapıldığı anlamına gelen planlı kesintiler ile ilgilendiren tüketiciyi bilgilendirmenin önemi temas geçen gün artarken BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ’tan konuyla ilişkin eş tıpkı izah geldi. “Düzenlenen kesinti nedir, sebep yapılır, farklı kesintilerden farkı nedir” sorularına karşılık veren açıklamada şu noktalara ilgi çekildi:

“Arıza halleri dışında, cıvıltı tevzi şebekesinde yapılması planlanan envestisman, hizmet-tamir çalışmaları ve eskimemiş abonelik bağlantılarında enerjinin kesilmesi gerekiyorsa, önceleri kamuoyu bilgilendirilerek ‘düzenlenen gedik’ yapılır.

“Mezuniyet ve görev alanlarımız dahilinde kâin tevzi bölgelerinde, enerji arzının emniyetli, akıcı ve nitelikli namına yapılabilmesi amacıyla şebeke ve sığa artırımına müteveccih herkes ıslah, tesislerin yenilenmesi ve envestisman çalışmalarını aralıksız ve ahenktar kendisine sürdürmekteyiz. Erke arzının emniyetli, kıvrak ve nitelikli namına yapılabilmesi, bu sırada çalışmaların ekiplerin ve vatandaşların fert ve para güvenliğine kötülük vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesi için “düzenlenen kesintiler” vacip kendisine gündeme gelmektedir.

“Bu süreçte tüketicilerimizin kıygınlık yaşamaması yer ana kasıt ve prensiplerimiz arasında kayran alıyor. Bu nedenle cümbüş kesintisi mucip çalışmalarımızı, dağıtım şebekesindeki kullanıcılara etkisinin minimum düzeyde kalacağı saatlerde gerçekleştiriyoruz.

“Kent merkezlerinde; transformatör ve tevzi merkezi bakımlarının mümkün olduğunca akşam saatlerinde yapılırken, gösterişli gerilim ve mutedil gerginlik gayrimeskûn hatlardaki hizmet çalışmaları, maharet kısıtlar ve hisse senedi güvenliği dolayısıyla çağ saatlerinde gerçekleştirilmek amacıyla planlanıyor.”

Share: