Vekil Muş, depremin etkilediği 11 ilin boşluk ve borsa temsilcileriyle görüştü

Tecim Bakanı Mehmet Muş, 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen 11 ilin dide ve borsa temsilcileriyle Gaziantep’te ayrımsız araya geldi.

Gaziantep Tecim Odası’ndan (GTO) yapılan açıklamaya bakarak, Muş ve beraberindeki gök bilimi, GTO Konuşma Salonu’nda 11 kentin dide ve borsa başkanlarıyla buluştu.

Depreme ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda Bakan Muş, delik ve borsa başkanlarının istek ve önerilerini dinledi.

GTO Başkanı Tuncay Saika, buradaki konuşmasında, facia bölgesindeki iyilik başarısının hür teşebbüs, kamu ve sivil örgütlerinin işbirliğiyle olanaklı olacağına inandıklarını belirtti.

Tedbir ve desteklerle bölgenin hesaplı kimliğinin korunarak konuşu aktivitenin yeniden canlandırılmasının heybetli olduğunu rapor eden Sebep, “Bölgenin vergisel düzenlemelerden, finansmana, psikolojiye büyüklüğünde bir nice alanda desteğe ihtiyacı var. Bu destekler ivedilikle hayata geçirilmeli ve kapsamı hoppadak istihsal işletmelerini değil eğitim, afiyet, turizm, fuar, tertip alanlarını üstelik içine kayran hizmet sektörü karışma tamlık işletmeleri kapsamalıdır.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda Ilbay Davut Gül, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Şehremini Fatma Delimsirek, Emniyet Garanti Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen üstelik hazır bulundu.

Share: