Yüreği ızdıraplı anneler ‘Kadınlar Günü’nde dahi eylemlerine devam etti

Muş’ta çocuklarının yıldırı örgütü PKK marifetiyle kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, 8 Mart Kadınlar Haset’nde dahi uşak nöbetini sürdürdü.

Dağa kaçırılan çocukları amacıyla HDP Muş İl Başkanlığı binası uğrunda habitat eylemi özne anneler, kadınların 8 Mart Acun Kadınlar Günü’nde çocuk nöbetine destek vermelerini istedi. Yaz şita, kar yağmur, bayram salgın demeden kararlılıkla bitmeme eden evlat nöbetini Kadınlar Haset’nde üstelik sürdüren anneler, sevimsiz havaya karşın ellerinde çocuklarının fotoğraflarıyla evlatlarına doğrulama olmaları çağrısında bulundu.

Eylemlerini kararlılıklar sürdüreceklerini tamlayan ata Halit Altun, 100 sene geçse bile davalarından vazgeçmeyeceklerini rapor ederek, “8 yıldır bu hasreti çekiyorum. 8 kamer değil, 8 aktarılma değil, 8 yıldır bu hasreti çekiyorum. Cenab-ı Cenabıhak haklarımızı onlara koymasın. HDP çocuklarımızı kandırdı, dağa gönderdi. Kendi çocuklarını ise hususi okullarda okutuyorlar. Yeter bize bu acıyı çektirdiler. 100 yılda olsa biz bu davamızdan vazgeçmeyeceğiz. HDP sanmasın kim tığ gelip gidiyoruz, biz davamızın arkasındayız. Çocuklarımızı bize verin. Yeter bu acıyı bize çektirdiniz. Cenab-ı Allah bu acıyı size dahi çektirsin inşallah. Sizde zürriyet acısı namevcut ki. Bize bu acıyı çektirdiniz, Allah’ta size bire bir acıyı çektirsin. Allah sizi kahretsin” dedi.

Oğluna teslim ol çağrısında bulunan asıl Naciye Sönmez Felek ise “Osman’ın annesiyim. Osman oğlum sesimi duyuyorsan çık gel devlete tasdik ol. Bu izzet babamızdır. Bu simge bizim bayrağımızdır. Bu bayrağa sırtınızı çevirmeyin, yüzünüzü çevirmeyin. Bu alem bizim bayrağımız. Bu mehabet bizim devletimiz” ifadelerini kullandı.

Kadınlar Günü olmasına rağmen evlat nöbetlerini sürdürdüklerini rapor fail ana Ayten Koçhan da, “Ersin oğlum sesimi duyuyorsan dön yavrum, gel devletimize teyit ol. Ben HDP ve PKK’dan çocuklarımı istiyorum. Tıpkı bala dağda kalana kadar eylemimi bitmeme ettireceğim. HDP, Kılıçdaroğlu’na bindi veriyor. Biz Kemal Kılıçdaroğlu’nu istemiyoruz. Bu HDP’yi kapatsınlar. Ego Cumhurbaşkanına sesleniyorum, bu HDP’yi kapatsınlar. Kâfi analar babalar ağladı. Onlar bizim ciğerimizi dağladılar. Cenabıhak onları bizim kabil etsin. Tığ şita antipatik demeden buradayız. HDP yılanın başıdır. Çocuklarımızı istiyoruz onlardan. Ersin oğlum gel teslim ol. Bugün Kadınlar Günü, gani kim kadınlar var. Biz kadınlara hız istemiyoruz. Kadınların ölmesine dur desinler. İyi ki kadınlar var” şeklinde konuştu. – MUŞ

Share: