Muş’ta depremden etkilenen kadınlara karanfil dağıtıldı

Muş’ta 8 Mart Acun Kadınlar Haset zımnında depremden etkilenen kadınlara karanfil dağıtıldı.

Gençlik ve Spor Müdürlüğüne kapalı cahillik merkezi gönüllüleri, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana mevrut depremlerin arkası sıra kentte misafir edilen kadınları görüşme etti.

Cahillik Merkezi Müdürü Emirhan Karakaya, gazetecilere, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla yurtta mihman edilen depremzedelerle bir araya geldiklerini söyledi.

Depremden etkilenen kadınların günlerini kutladıklarını belirten Karakaya, yaraların sarılmsına müteveccih çalışmaların devam edeceğini dile getirdi.

Kadınlar gününde unutulmadıkları amacıyla mutlu olduklarını dile getiren Elif Yalçın, “Esen olsunlar bizi unutmadılar. Bize çiçek getirdiler. Haddinden Fazla iyice karşılandık, çokça güzelce ağırlandık. Bu günde da unutulmadık. Ilkin devletimiz girmek üzere herkese çok teşekkürname ediyorum.” dedi.

Gaziantep’ten mevrut Gizem Solak, kendilerini Muş’ta güzel tıpkısı kültürün içinde bulduklarını söyledi.

Zor süreçte çocuklarının başında olabilmek, etkili ebeveynler kalkmak üzere ellerinden geleni yaptıklarını belirten Solak, “Herkesin yarası namına haddinden fazla sakil. Birçok aile birçok ağlatı yaşadı. Allah’ın takdiri. Burada bir nice konuda müzaheret eli uzatıldı bize. Anne olmanın, karı olmanın elan üstelik zor olduğunun bilincinde, az buçuk de canımız acıyarak kutluyoruz bu günümüzü. İnşallah daha çok henüz şişman teessürat yaşamayız.” diye niteleyerek konuştu.

Share: