Ati Partisi Umumi Komutan yardımcısı Müzaheret gazetecilerle buluştu

Gelecek Partisi Genel Komutan Yardımcısı Ümit Yardım, Bayburt Gazeteciler Cemiyetini (BGC) müzakere ederek, gazetecilerle bire bir araya geldi.

BGC Başkanı Maksat Okutmuş, İhlas Bilim Ajansı Muhabiri Öznur Demir, Anadolu Ajansı Muhabiri Beşir Kelleci, Bayburt Gazetesi Muhabiri Cengizhan Okutmuş ve Bayburt Selen Muhabiri Elif Baykal ile benzeri müddet ahbapça fail Yardım, açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Emsal Güler ve Gelecek Partisi Bayburt Model İlçe Başkanı Hüseyin Tekin’in eşlik ettiği ziyarette konuşan Müzaheret, görevi zımnında Bayburtluları yakından aşinalık fırsatı bulduğunu söyledi.

Emekli Sefirikebir olan ve 25 yıl mevki dışında bulunduğunu söyleyen ve en son Viyana’da fariza yaptığını nâkil Umumi Başbuğ Yardımcısı Yardım, dünyanın her yerindeki Bayburtluların dernekler kurarak, memleketlerini tanıttıklarını, çok adamakıllı işlere imza attıklarını rapor etti.

Bayburt’a ilk kez geldiğini amma Bayburtluları yakından tanıdığını dile getiren Yardım, “Mikro dışında spor takımları kuruyorlar, sergiler düzenliyorlar derken damgalarını bulundukları yerlere haddinden fazla hareketli şekilde vuruyorlar ve Küçük Asya insanının kimliğini bile yaşatıyorlar. Bu o büyüklüğünde boş ayrımsız çeşni kim beni çok etkilemiştir. Buraya ilk kez geliyorum ama bu yörenin insanı derneklerde haddinden fazla etkin görevler alıyorlar” dedi.

Ülkenin aut politikadaki adımlarını görevi dolayısıyla iyi gözlemlediğini ve kavisli politikalardan ortalık görevinden çekilme ederek Ahmet Davutoğlu’nun siyasette misil arkadaşı olduğunu tamlayan Müzaheret, Ati Partisi’nin Türkiye’nin yarınlarını düz yazı edebilmek amacıyla siyasal arenada çaba sarf ettiğini söyledi.

Anadolu basınının önemine dahi değinen Arkalama, bu anlamda basının sorunlarının Türkiye genelinde gözlemlediklerini ve bu sıkıntılara sonuç verecek çalışmaların Ati Partisi kadrolarınca yapıldığını belirtti.

Bayburt’ta esnaf ziyareti gerçekleştirdikten sonraları Bayburt’taki tarihi mekanları gezeceğini tabir fail Yardım, Bayburt’un bu anlamda çok varlıklı olduğunu sözlerine ekledi.

Umumi Başkan Yardımcısı Beklenti Yardım, ’34 almanak diplomasi hayatımın özeti’ diyerek nitelendirdiği ‘İmparatorluklardan Cumhuriyetlere Üç Büyüklük Üç Başkent’ adlı kitabını Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Amaç Okutmuş’a dürü etti.

Bayburt basını ve şehirdeki tarihi mekanlar ile ilişkin bilgi veren Garaz Okutmuş ise, Genel Başkan Yarımcısı Ümit Arkalama’a ziyaretlerinden dolayı teşekkürname ederek, BGC Kurucu Başkanı Osman Okutmuş’un ‘Bayburtlu Celali’ ünlü kitabını armağan etti.

Ziyaret, toplu foto çekimiyle akıbet buldu. – BAYBURT

Share: