Bayburt Üniversitesi Kütüphanesi kapılarını depremzede öğrencilere açtı

Bayburt Üniversitesi kütüphanesi, depremden etkilenen kıran bölgesinden tahliye edilerek Bayburt’a mevrut öğrencilerin akla yatkın koşullarda eğitimlerine devam edebilmesi için parçalanmamış imkanlarıyla seferber edildi. Öğrenciler, öğüt emek ve asıl tezkere temini imkanlarının beraberinde kitabevi binasındaki kamu etkinliklere katılarak sosyalleşebilecek.

Depremin yaralarını vira etmek için seferber olan bütün büyüklük kurumları, özel kurumlar ve vatandaşların mevcut imkanların paylaşımına müteveccih olarak başlattıkları kenetlenme hareketinin parçası olan Bayburt Üniversitesi, Bayburt’a mevrut depremzede öğrencilerin sürdürülebilir eğitimleri üzere gerekli enfrastrüktür desteğini önce günden bu yana kesintisiz sunuyor. Bölgeye dökme insani yardımlar, kurtarma çalışmalarındaki fahri ekipler, konaklamaya açılan tahaffuz alanları ve daha birçok kategoride teavün halkasına dahil olan Bayburt Üniversitesinde misafirhane ve KYK yurtlarında nazil depremzede ailelerin çocuklarının terbiye sürecinden gabi kalmaması hesabına tekmil imkanlar kullanıma sunulurken, hele kitabevi ve dijital enfrastrüktür hizmetlerine nazik nasip düşüyor. Bu süreçte tamlık depremzede öğrencilerin kullanımına açılan kütüphanenin yanında, elektronik beyin laboratuvarları, fiber internet altyapısı ve eğitim danışmanları da hareketli namına hizmet veriyor.

Bayburt Üniversitesinin eğitimi merkeze alan değerlerinin öncelikle buut ve sürdürülebilirlik olduğuna dikkat çekici Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, “Cemi kurumlar, insanlar ve sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerinin ötesinde güç harcama ettiği bu el birliği zamanında, Üniversitemizin imkanlarındaki uyarlanabilir birlik kaynakları yetenek üstü tıpkı performansla depremzede kardeşlerimizin kullanımına açtık. Eğitimin değme kademesinin sürdürülebilirliği üzere makul koşulları sağlayarak depremzede öğrencilerimizin süreçlere erişiminin kesilmemesi üzere kurumsal adaptasyon gerçekleştirdik. Bugün yüzlerce depremzede misafirimiz, dijital ve basılı kaynaklarla eğitim sürecini bitmeme ettirirken, Üniversitemizin toplumsal dokusu ile bütünleşebilecek ve serbest hissetmeyecek. Mevcut saf-kaynaklarımızın henüz verimli yarar üretmesi amacıyla tam kurumsal çalışmaları ve senaryoları müzakere ediyoruz. Elan çok hizmeti ve telafi edici katkıyı sunmaya devam edeceğiz.” dedi. – BAYBURT

Share: