GAZİANTEP – DOĞRU Parti’li Özhaseki, Gaziantep’te Domestik Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı’nda konuştu

SELIM Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, tehalüf partilerinin yönettiği belediyelerde hizmet yerine alacak yapıldığını belirterek “Yoldaş hareket başında değil amma layenkati hareket başındaymış kadar tayin yarışı var. Bunun için balaban paralar harcanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi algı belediyeciliği için güzeşte yıl itibarıyla 845 milyon mal ayırmış. Depreme tedbir için 495 milyon liralık ayrılır ama matlup için 845 milyon liralık.” dedi.

Gaziantep’te bir otelde planlı DOĞRU Fırka Evcil Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı’nda konuşan Özhaseki, DOĞRU Öğür’nin Türkiye’nin herhangi bir durumunda istem belediyeciliği yaptığını tabir etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye’üstelik soy, açar, kült ve ufuk gözetmeksizin herkese yıllardır istekle hizmet ettiklerini rapor fail Özhaseki, belediyeciliğin dilek ve aşk işi olduğunu belirtti.

YANLIŞSIZ Tümen namına yerel seçimlerde rekor oylar aldıklarını anlatan Özhaseki, “Şu dakika Türkiye’üstelik 1390 şehremaneti var irili ufaklı. 807’si SELIM Fırka’birlikte. 230 belediye MHP’bile. Toplamda 1390 belediyenin 1037’sine Cumhur İttifakı kendisine bizler hile ve hizmet ediyoruz. Nüfusun yüzdelik 70’ine bizler hizmet ediyoruz. Onun amacıyla Türkiye’de işlemler haddinden fazla güzel gidiyor. Prensibimiz çokça net, insanlığa hizmettir. Kimseyi dışlamadan bakım etmektir.” dedi.

“Yıpranmamış analog belediyecilik anlayışı çıktı”

Muhalefet partilerinin yönettiği belediyelerin “bakım etmediğini fakat bakım ediyormuş üzere matlup yaptığını” vurgulayan Özhaseki, şöyle devam etti:

“Bizler özlük kendimizle yarışıyoruz. Bizim rakibimiz namevcut. Çalışmayı ve hizmeti düşünen tıpkı rakip namevcut. O bizde var. Yeni benzeri belediyecilik anlayışı artık. Adı ise ‘alacak belediyeciliği’, bakım bulunmayan amma hizmet varmış kabil sergileme yarışı var. Yoldaş hisse senedi başında değil ama layenkati hareket başındaymış kabilinden teşhir yarışı var. Bunun için şişman paralar harcanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi matlup belediyeciliği üzere sabık yıl bakımından 845 milyon mülk ayırmış. Depreme tedbir amacıyla 495 milyon teklik ayrılır ama algı üzere 845 milyon liralık… Bu nasıl aynı şeydir? ‘Siz beni çalışıyor kabilinden gösterin.’ ‘Beni çokça sevimli gösterin.’ ‘Hatta bu şehremaneti bana yetmiyor buralar ne ki beni Cumhurbaşkanı adayı gösterin.’ Rüfeka hakeza tıpkısı öz kabil mi? Amma ne eyvah ki bakir müşabih belediyecilik bu oldu cebin grubun.”

Muhalefetin birkaç yapıp çok teşhir huyu oyduğunu belirten Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ayrımsız hafta öncesine büyüklüğünde Adana’daydık. Bilcümle alt ve eğin geçitlerin üstünde bire bir sloganlar vardı. ‘Hizmette zirve’, ‘Eksiksizlik Kılıçdaroğlu geliyor’, ‘Dev açılışlar’, ‘Böyle bakım görülmedi’ sloganlar böyle. Zannedersiniz kullanılmamış ayrımsız Adana doğuyor. daima yenilendi, somurtkan şeyler oldu zannedersiniz. Arkadaşlara dedim, ‘Bu açılışlar nedir, Eksiksizlik Komutan illet geliyor, benzeri araştırın.’ dedim. Getirdiler, 8 pasaj gözlem evi, cahillik odası, yaşlılar hizmet odası, 4 yahut 5 odalı 8 lime ilçelere meydan yapmışlar. Gecekondu üzere ama herhangi bir birisi. Yahu bunlar 4 odadan olsa çarparsan 32 çekmece yapar yani 32 dershane bire bir meslek ölçü. Tıpkısı üstelik battı daha çok yapmış. Bu kadar reklamını yaptıkları bakım 32 odalı bir ekol porte. Kayseri’üstelik zavallı tıpkı şehremini var. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, onu aradım dedim kaç kıta okul yaptın ? Kül 68 şerha yapmış. 3,5 sene süresince 68 şerha ekol, dispanser kadar yayın yapmış.”

Seçmenin sandıkta algıya bakmadığını elden hizmete baktığını ifada fail Özhaseki, “Seçimler sağlık vatandaş tıpkı biricik şey sorar. ‘Biz sana 5 yıllığına mührü verdik sen ne yaptın?’ ‘Bolca hile söyledik. Alacak operasyonları çektik. Youtuberlar bulduk. Içtimai medyada binlerce takipçisi olan adamlara dünyalık verdik. Uçurduk, kaçırdık…’ Valla bunların hiçbirini yemez vatandaş. ‘Ne yaptın?’ derler. Bire Bir im varsa onu sorarlar. O zaman karşılık verecek yegâne takım bizim belediyelerdir. Cebin grubun vereceği karşılık bu tamam.” diyerek konuştu.

Konuşmaların arkası sıra basına sadık bitmeme fail programa, Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delimsirek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Reisi Zeynel Abidin Beyazgül, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Derece, Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Malatya Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, Trabzon Büyükşehir Şehremini Garaz Zorluoğlu, DÜRÜST Öğür Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, AK Öğür kaymakamlık ve yer uray başkanları, belediye ve devlet umumi divan üyeleri ile partililer katıldı.

Share: