Hava Bilgisi zerrin kodla uyarmıştı! İstanbul’da yağmur başladı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, alışveriş haset aralarında İstanbul karışma 17 ilde yağış uyarısı yaptı. Pazartesi günü bakımından İstanbul’dahi sabahleyin saatlerinde argıt çevresindeki bazen ilçelerde yağmur başladı. Sarıyer, Beykoz ve Şişli ilçelerinde çalışkan olduğu tanıdık yağmur dolayısıyla trafiğe çıkan vatandaşlar bata çıka posta alabildi.

17 İLE SARI KODLU UYARI VERİLDİ

Zerrin kodlu uyarı yapılan iller ortada Ankara, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Eskişehir, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Yalova, Karabük ve Düzce meydan alıyordu. Bursa’dahi ve daha bir nice bölgede de sabah saatlerinden itibaren baran etkisini göstermeye başladı.

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAYIMLADI

İstanbul Valiliği da içtimai iletişim araçları hesabından ikaz mesajı yayımladı. Yayınlanan mesajda, “Meteoroloji’ye bakarak; ferda evvel saatlerden itibaren İstanbul’üstelik boğanak ve asuman patırtılı sağanak yağışların; fasılalı ve evcil namına akva olması bekleniyor. Şappadak sel ve akarsu baskınına cebin titiz ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

SICAKLIKLARDA DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR

Genel Müdürlük, hava sıcaklığında cesim benzeri değişiklik olmayacağını birlikte açıkladı. Rüzgar hızının ise Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra itidalli kuvvette esmesi bekleniyor.

SARI UYARI NEDİR?

Zerrin, havada “potansiyel tehlike durumu”na işaret ediyor. Anlayış edilen meteorolojik hadise sıra dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.Share: