Kilis’te 10 yıl geçmiş temel, oğlu ve gelinin öldürülmesiyle ilgili davaya bitmeme edildi

Kilis’te yaklaşık 10 yıl evvel esas, oğlu ve gelinin öldürülmesiyle ilişik davada, haklarında sunulan aklanma kararları Yargıtay marifetiyle bozulan gelinin babası, annesi ve 3 kardeşinin yargılanmasına bitmeme edildi.

Kilis Tehlikeli Ukubet Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar ata Abdullah A. ve oğlu Mehmet Fatih A. ile avukatları katıldı.

Tutuksuz sanıklar Abdullah A’nın eşi E.A. oğulları F.A. ve M.A. ise duruşmaya katılmadı.

Sanıkların kendileriyle ait haberlerin basında yer alması nedeniyle rahatsızlıklarını belirtmesi üstüne, murafaa başkanı matbuat mensubunun bile bulunduğu duruşma salonunda lekelenmeme hakkı ve masumiyet karinesi üzere evrensel ünsiyet ilkelerini hatırlatarak duruşmaların sınırlanmış görülmesi talebini reddetti.

Tutuklu sanık ağababa Abdullah A, kızı ile Çağan Özoğlu arasındaki heves ilişkisi olduğunu henüz sonraları resmi nikah yaptıklarını öğrendiğini, bunun konusunda ev büyükleri adına olayı büyümeden fasletmek istediklerini anlattı.

Kızının olay günü evde olduğunu, akşam ezanı üzeri üstelik Çağan ve Çağan’ın annesinin evlerine gediğini tamlayan maznun Abdullah A, olayın elan çok duyulmadan alamet tahsis etmek istediklerini belirtti.

Kızını çok sevdiğini aktaran maznun Abdullah A, “Nişan yapılacağını duyunca çokça sevindiler. Kendilerine düğünlerinin yapacağını söyledim. Evden ayrılmadan evvel kendilerine ‘Siz gidin ego üstelik Korkunç’in çeyizini alıp evinize geleceğim’ dedim. Onlar evden ayrıldı. Apartmanın aut kapısına kadar onlara haremlik ettim. Araca bindiklerini gördüm. Onlar gittikten sonra çeyizi arabaya koyduk. Daha sonraları kızım aradı, kendisinin bilahare gelip çeyizi alacağını söyledi. Bunun üzerine biz de kendilerinin evine gitmekten vazgeçtik.” şeklinde defans yaptı.

Mahkeme başkanının “görüngü gecesi Kilis’e illet gittiniz?” sorusu konusunda maznun, kayınvalidesinin umreye gideceğini, bunun üzere onu ziyarete gittiğini belirterek, bigünah olduğunu istikbal sürdü.

Tutuklu maznun Mehmet Fatih A. bile suçlamaları kabul etmeyerek, tahliyesini istedi.

Tanık kendisine dinlenen maznun A.A’nın önder nikahlı eşi F.D. üstelik namına ilgili ayrı evde yaşadığını, olaydan haberinin olmadığını anlattı.

Mahkeme heyeti, sanıkların kâin hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Olay

İstanbul’da güçlü Emine Düzkaya, 3 Mart 2012’da Gaziantep’e gelip oğluyla birlikte gelinlerinin ailesinin evine anbean, düğün tarihi ve özge hazırlıklarla ilişik görüşmüş, peşi sıra evden ayrılan 3 kişiden bir daha haber alınamayınca yakınları kaybolma başvurusunda bulunmuştu.

Kilis’e sınırlanmış Deliçay Köyü yakınlarındaki Afrin Çayı Köprüsü civarında 22 Nisan 2012’üstelik piknik eden vatandaşların fark etmesiyle Emine Düzkaya, oğlu Çağan Özoğlu ve gelini Özlem Özoğlu’nun toprağa batmış cesetleri bulunmuştu.

Cesetlerin çıkmasının ardından gelinin ailesi, Suriye’ye kaçmış, elan sonra yurda gelen ve yargılanan sanıklar için aklanma kararı verilmişti. Yargıtay’ın yeterli araştırma yapılmadığı için bozduğu dosyada, Kilis Güç Ceza Mahkemesince irade edilen mufassal HTS raporunda gâh sanıkların olay haset, görüngü yerinde olduklarının belirlenmesi konusunda 2 sanık hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.???????

Share: