Siopis: “Bahtsız oyuncu benimle iletişime geçtikten bilahare enerjisi yükselir”

Trabzonspor’un Palikarya oyuncusu Manolis Siopis, “ümitsiz ve bahtsız tıpkısı aktör varsa benimle iletişime geçtikten sonradan enerjisi yükselir” diye niteleyerek mızıka üzere bunun bir nimet olduğunu söyledi.

Trabzonspor’un hırsıyla ve mücadelesiyle ilgi calip oyuncusu Siopis, bordo-mavili kulübün dergisine mülakat verdi. Oyun tarzını bozulmamış benzeri altı dalavere yerine tanımlayan Yunan oyuncu, “Serencam yıllarda görmüş olduğunuz kullanılmamış ayak topu tarzında haddinden fazla geçerli olan bire bir baziçe tarzı benim için birlikte bu tarzın evrimleşmesi çok bereketli. Çok fazla basıyor altı kolpo ve fiziki kalitesi ongun ikinci topları kazanıyor. Bahsetmiş olduğum akıbet zamanlardaki oyun tarzında ikinci topun kazanılması haddinden fazla oylumlu. Emniyetli paslar veriyor almak istediğim baziçe tarzı temiz altı numarasıyla oynuyor. Kendisi ve takımı süresince yer iyisini veriyor” dedi.

“Bedbaht oyuncu benimle iletişime geçtikten sonraları enerjisi yükselir”

Düzlük içindeki hırsı ve mücadelesiyle ait adına ise Siopis, “Ben menfi tarafları olduğunu görmüyorum yemeden içmeden fazlalık tarafları olduğunu görüyorum. Zira insanlar genelde maçın zarfında neler olduğunu biliyorlar maçın dışında neler olduğunu çokça görmüyorlar. Bu ongun enerji, ongun ruh zayi siftinlik topluluk üzere bile çok önemlidir. Örneğin ümitsiz tıpkısı oyuncu talihsiz ayrımsız aktör varsa benimle iletişime geçtikten bilahare enerjisi yükselir. Bunun takım üzere ayrımsız nimet olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Ego dahi kendimi severdim”

Sahadaki enerjisi ve hırsının taraftarlar tarafından sevilmesiyle ilgilendiren adına ise Yunan aktör, “İlk maçımı hatırlıyorum, taraftarların beni kuşkusuz karşıladığını hatırlıyorum. Ego de sahaya siktirici haddinden fazla çok erke vermiştim. Şayet ego üstelik aynı lehtar olsaydım, sahaya hem kendisi için hem bile takımı için maksimumunu veren oyuncuyu severdim. Bizim taraftarlarımıza ati olursak üstelik onların beni sevdiği kadar ego de onları seviyorum” ifadelerini kullandı.

“Türk yemekleri ile Yunan yemekleri birbirine benziyor”

Trabzon ve doğası karşı üstelik düşüncelerini aktaran Siopis, “Yemekler üzere öncelikle tam diyebilirim. Palikarya yemekleri doğrusu Türk yemeklerine benziyor üste bazılarının isimleri birlikte benzeri. Şehre ati olursak tabiatıyla kim dışarı çıkıyorum, kent merkezine gidiyorum. Kırsala, dağlık kesimlere gidiyorum ve değme molekül çokça benziyor. Burada kendimi daha önce yaşamış üzere hissediyorum” sözlerine kayran verdi.

“Kendimi Trabzonluymuş kadar hissettim”

Geçtiğimiz zaman yaşanan şampiyonlukla ilgili olarak ise Yunan oyuncu şunları söyledi: “Makro duygulardı. İlerde çocuklarıma anlatacağım çok sunturlu duygulardı. Şunu söylemeliyim hissiyatıma gelecek olursak; ego Trabzonluymuşum üzere hissettim. Bilcümle bu kutlamalarda güya Trabzonluymuşum kabilinden bunun ayrımsız parçası oldum. Yıllar bilahare kazanılan bu şampiyonlukta bende bunun tıpkı parçasıymışım kabil hissettim. Şöyle aynı takımdık; bir numara oyuncusundan sonuncu oyuncusuna kadar hepimiz benzeri hedefe sahiptik. Herhangi Bir periyot sistem elinden gelenin yer iyisini yapıyordu. Sormuş olduğunuz soruya bile yanıtın bu olduğunu düşünüyorum.”

“Bakasetas benim amacıyla çok makro”

Topluluk arkadaşı ve vatandaşı Bakasetas’ın kariyerinde çokça eke tıpkı yeri olduğunu tamlayan 28 yaşındaki oyuncu, “Bakasetas’ın benim kariyerimde çokça kebir tıpkı yeri vardır. Zira hem saha zarfında hem dahi düzlük dışında benim hayatımda meydan ediniyor. Dışarıda düzlük ediniyor olması haddinden fazla henüz koca. Benim üzere yaptığı onca madde arkadaşlıktan daha fazlası ona sahip olduğum üzere beribenzer çokça şanslıyım. Zira vadi dışında yaptığı bilcümle şeyler benim amacıyla çok mefret. Adaptasyonla ilgilendiren söyleyeceğim madde aslında yemekle tıpkı değil amma çoğu açıdan benziyoruz. Firez, aşındırmak, bire bir müfrit insanlar, heyecan, futbolun izlenmesi konusundaki görelik bu nedenle doğrusu Yunan oyuncular da Türkiye’ye gelip burada futbol oynamayı yeğleme ediyorlar. Çünkü çabuk uyarlama süreci geçirebiliyorlar” değerlendirmesinde bulundu. – TRABZON

Share: