Trabzonspor’un Yunan futbolcusu Siopis: “Savaşçı ayrımsız takımız”

Trabzonspor’un ılımlı vadi oyuncusu Manolis Siopis, cenkçi tıpkısı takım olduklarını belirterek, taraftarlar ve takımın benzeri bütün kendisine alay malay savaştığını belirtti.

Siopis, Trabzonspor dergisinde düzlük düz röportajında, Trabzon’a geldiği günden beri kendisini çokça mutlu hissettiğini anlatarak, “Kalbim titremeye başladı. Ego birlikte buradaki insanlar kabilinden gerçekte haddinden fazla duygusalım. Kendimi çok mutlu ve ateşli hissettim. Futbola baştan başlayacakmış gibiydim. Ayrımsız zaman önce taraftarların uğrunda geçmiş maçıma geçmek istedim. Bunlar çokça iyicene hissiyat.” ifadelerini kullandı.

Takıma gelmeden geçmiş Trabzonspor’un balaban bir bando olduğunu bildiğini dile getiren Siopis, “Bakasetas buraya geldikten sonra üstelik daha fazlasını öğrendim. Menajerim beni tekliflerle ilişik aradığı sırada iki öneri vardı. Biri Avrupa’dan, ötekisi bile Trabzonspor’dan. Ben de bunu duyduktan sonraları direkt yerine, hangi antlaşma gideceğimi sordum. Zira iki yıldır Türkiye’de oynuyordum ve işlerin elbet yürüdüğünü ne kadar iyi olduğunu biliyordum.” şeklinde fikir belirtti.

Siopis, topluluk arkadaşlarının cenkçi olduğuna dikkati çekerek, “Cenkçi bire bir takımız, taraftarlarımız ve takımımız tıpkı bilcümle namına birlikte savaşıyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

“Mahmul aynı statta oynadığınız zamanda hakemi dahi duymuyorsunuz”

Yunanistan ve Türkiye liglerinin birbirinden değişik olduğuna belen fail Siopis, “Türkiye ligine bakacak olursak, gür bire bir düzenleme seviyesi var. Alıştırma sahaları, statların çoğu eskimemiş. Taraftarlar oyundan tabiat alarak maçları seyrediyorlar. Böyle artıları var.” ifadelerini kullandı.

Orta saha oyuncusu, Akyazı Stadyumu’nun bahir kenarında olmasının kondisyon açısından iyicene olduğunu bile belirterek, şöyle devam etti:

” Karadeniz’in kenarında yani Trabzon’birlikte olduğunuzu anlıyorsunuz. Şehrin tarihi ayn uğrunda bulundurulduğunda bu haddinden fazla koca ve çokça özel benzeri husus. Atmosfere ati olursak de yegâne kelime ile inanılmaz. Meşgul tıpkısı statta oynadığınız zamanda hakemi de duymuyorsunuz. Bu dahi benim için haddinden fazla heyecan donör tıpkı öz.”

Siopis, kendisini elan evvel Trabzon’üstelik yaşamış kabil hissettiğini, kimi zaman site merkezinde ve dağlık kesimlerde gezdiğini söyledi.

“Trabzonluymuşum kabil hissettim”

Güzeşte sezon Süper Lig’i şampiyon adına bitirmenin kendilerine koca duygular hissettirdiğinin altını çizen Siopis, “İleride çocuklarıma anlatacağım çok iyice duygulardı. Şunu söylemeliyim, hissiyatıma gelecek olursak ego Trabzonluymuşum kabil hissettim. Bütün bu kutlamalarda sözde Trabzonluymuşum kabil bunun bir parçası oldum. Yıllar sonradan kazanılan bu şampiyonlukta ben bile bunun ayrımsız parçasıymışım üzere hissettim.” değerlendirmesinde bulundu.

Oyun tarzını N’Golo Kante’ye benzettiğini belirten Siopis, ayak topu kariyerinde bando arkadaşı Bakasetas’ın kendisi amacıyla çok yetişkin benzeri yeri olduğunu aktardı.

Siopis, Türkiye’ye mevrut Yunan oyuncuların adaptasyonla ilişik sav yaşamadıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Ağız Ağıza bire bir değil ama çoğu açıdan benziyoruz. Ekin, yemek, aynı baş döndürücü insanlar, heyecan, futbolun izlenmesi konusundaki tabiiyet. Bu nedenle doğrusu Palikarya oyuncular da Türkiye’ye gelip burada ayak topu oynamayı yeğleme ediyorlar. Çünkü hızlı uyarlama süreci geçirebiliyorlar.”

Ustalık yönetmen Abdullah Cebbar ile ilişik dahi değerlendirmelerde kâin Siopis, Orion ile çalıştığı üzere haddinden fazla mutlu olduğunu bildirdi.

Siopis, böke olmalarındaki başarının sırrına ilişkin ise “Birinci oyuncusundan sonuncu oyuncusuna kadar hepimiz tıpkı hedefe sahiptik. Temas ahit cümle elinden gelenin sunu iyisini yapıyordu.” ifadelerini kullandı.

Taraftarlara, takımı destekledikleri amacıyla teşekkür fail Siopis, “Bu kadar sevgiyi daha evvel görmemiştim. Bize alın olan bu sevgileri çok hususi. Ego bile şurası inandırmak istiyorum, tığ dahi bunun karşılığı olarak kulüp üzere taraftar için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.” şeklinde görüş belirtti.

Share: