Söğütlü protokolü, üniversiteyi kazanan öğrencilerle buluştu

Sakarya’nın Söğütlü ilçesinde protokol üyeleri, ilçeden üniversitelere yerleşen öğrencilerle tıpkısı araya geldi.

Poyrazlar Gusto Parkı’nda Ilçebay Cevat Dönem, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, uray komutan yardımcıları Hiçlik Fidan ve Gaye Tınaz, İlçe Milli Terbiye Müdürü Mustafa Bölükbaşı ve ekol müdürlerinin dahi katıldığı programda, ilçedeki eğitim bilimi öğretim faaliyetleri konuşuldu.

Ilçebay Gün, burada yaptığı konuşmada, bir zaman kendisini birlikte üniversiteyi iktisap heyecanını yaşadığını anlatarak, “Hedefleriniz olmalı, sizlerin geleceği için print şerait altında çalışan ailenizi düşünün. Derslerinize çalışın ve hayırlısıyla üniversitenizi bitirin. İlçenizi üstelik unutmayın, aldığınız yetişek sayesinde edindiğiniz imkanlarla bakım etmeye çalışın.” ifadesini kullandı.

Özten birlikte ilçeden sâdır öğrencilerin elverişsiz içi ve sıkı dışında yapacağı çalışmaların kendilerini herhangi bir ahit gururlandıracağını belirterek, şunları kaydetti:

“Başarılarınızı arkanızdan gelecek kardeşlerinize örnek olacaktır. Telefonum sizlere 24 saat açıktır, değme sıkıntınızda arayın. Sizler ilçemizin geleceğisiniz. Bilge, savcı, hekim, öğretim üyesi ve bürokrat atılmak amacıyla mücadelenizi yapın. Sizlere seçme antlaşma ulama yapmaya hazırız. Yolunuz zahir olsun.”

Share: